Lewandowski przegrał w ostatnich minutach wyścig o tytuł króla strzelców!

Piłka nożna
Lewandowski przegrał w ostatnich minutach wyścig o tytuł króla strzelców!
fot. PAP

Robert Lewandowski mógł zostać po raz trzeci w karierze najlepszym strzelcem Bundesligi. W ostatniej kolejce Pierre-Emerick Aubameyang zdobył jednak dwie bramki w meczu z Werderem Brema (4:3) i rzutem na taśmę wyprzedził Polaka.

Tegoroczna walka o miano króla strzelców była niezwykle pasjonująca. W zasadzie od początku sezonu brało w niej udział dwóch zawodników – właśnie Lewandowski i Aubameyang. Jeszcze w ostatniej kolejce nie było wiadomo, do kogo ostatecznie trafi armata. Wydawało się, że tytuł najlepszego strzelca trafi do… obu zawodników. Na kilka minut przed końcem Polak i Gabończyk mieli po 30 trafień.

 

Borussia Dortmund miała jednak rzut karny w meczu z Werderem, do którego podszedł właśnie  Aubameyang i się nie pomylił. Strzelił swojego drugiego gola w meczu, a tym samym o jedno trafienie wyprzedził Lewandowskiego. Polak przed ostatnią kolejką wyprzedzał Gabończyka o jedno trafienie…  

 

 

Trzecim strzelcem sezonu 2016/2017 Bundesligi został Anthony Modeste z FC Koeln z 25 bramkami na koncie.

 

Dla Lewandowskiego to mógł być trzeci tytuł najlepszego strzelca w Niemczech. Wcześniej taki sukces osiągnął w sezonach 2013/2014 (20 goli), jeszcze w barwach Borussii Dortmund i 2015/2016 (30 goli) już w Bayernie. Dla Aubameyanga to pierwszy taki tytuł w karierze.

 

Nalepsi strzelcy sezonu 2016/2017 Bundesligi:

 

1. Pierre-Emerick  Aubameyang (Borussia Dortmund) - 31 goli

2. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 30

3. Anthony Modeste (1.FC Koeln) - 25

4. Timo Werner (RB Lipsk) - 21

5. Mario Gomez (VfL Wolfsburg) - 16

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie