Borussia Dortmund w tarapatach! Piszczek i spółka mogą zostać bez trenera

Piłka nożna
Borussia Dortmund w tarapatach! Piszczek i spółka mogą zostać bez trenera
fot.PAP/EPA

Zdaniem niemieckich mediów Thomas Tuchel na pewno odejdzie z Borussii Dortmund, ale póki co na horyzoncie nie widać następcy Niemca. Klub z Signal Iduna Park ma kłopoty, ponieważ objęciem sterów po Tuchelu nie jest zainteresowany kolejny już trener.

Zdobycie Pucharu Niemiec oraz wywalczenie 3. miejsca w Bundeslidze nie uratowało posady Tuchela. Zdaniem dziennikarzy "WAZ" najpóźniej do środy przestanie pełnić rolę opiekuna piłkarzy BVB. Taki scenariusz sprawia, że klub z Zagłębie Ruhry będzie musiał wypłacić Niemcowi 2 mln euro odprawy za zerwanie kontraktu, który był ważny do końca czerwca 2018 roku.

Działacze BVB ekspresowo poszukują następcy Tuchela. Jednak nie jest to takie proste. Najpierw bowiem odmówili im Diego Simeone oraz Laurent Blanc, a także niezwykle utalentowany, niespełna 30-letni trener TSG Hoffenheim - Julian Nagelsmann. Młody Niemiec wyznał, że nie czuje się na siłach, żeby w tym momencie objąć taki klub. Podobno miał stwierdzić, że chce poczekać jeszcze kilka lat, żeby ostatecznie dostać propozycję pracy w Bayernie Monachium w roli pierwszego szkoleniowca.

Co w tej sytuacji zrobią władze klubu z Dortmundu? Lucien Favre od samego początku był wymieniany w gronie faworytów do objęcia tej posady. Duży problem stanowi fakt, że szwajcarski taktyk ma ważną umowę z OGC Nicea, a to jest jednoznaczne z pokrycie kosztów  za ewentualne zerwanie kontraktu.

Identyczna sytuacja jest w przypadku Niko Kovaca, który prowadzi niedawnego rywala BVB w finale Pucharu Niemiec - Eintracht Frankfurt. Borussia chcąc mieć Chorwata u siebie musi wyłożyć aż 10 mln euro. Okazała lista potencjalnych trenerów uwzględnia również nazwiska Peterów - Stoegera z FC Koeln, a także Bosza z Ajaksu Amsterdam.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie