Gjorgiev graczem ONICO Warszawa

Siatkówka
Gjorgiev graczem ONICO Warszawa
fot. Jakub Piasecki/cyfrasport

Nikola Gjorgiev od przyszłego sezonu będzie graczem ONICO Warszawa. Macedończyk do PlusLigi przejdzie z japońskiego zespołu Toray Arrows.

– To zdecydowanie nasz najlepszy transfer tego sezonu. Macedończyk może być gwiazdą nie tylko drużyny Stéphane’a Antigi, ale i całej PlusLigi – skomentowała zadowolona Jolanta Dolecka, prezes ONICO Warszawa. – Przychodzi do nas gracz, który z powodzeniem mógłby występować w najmocniejszych europejskich zespołach. Bardzo cieszymy się, że wybrał właśnie naszą ofertę – dodała. – Nie będę ukrywać, że Nikola Gjorgiev ma być motorem napędowym ONICO Warszawa w nowym sezonie. Liczymy na niego – stwierdził.

Nikola Gjorgiev może grać zarówno na ataku, jak i na przyjęciu. Znacznie lepiej czuje się jednak jako prawoskrzydłowy. – Na siatce jest prawdziwym kilerem. Skutecznie atakuje nie tylko z idealnych wystaw. Świetnie radzi sobie również na wysokich, sytuacyjnych piłkach – oceniła prezes Jolanta Dolecka. – W minionym sezonie w lidze japońskiej nie miał sobie równych. Był liderem swojej drużyny i ulubieńcem fanów. Kibice go pokochali. Jestem przekonana, że tak samo będzie w Warszawie – ucieszyła się prezes warszawskiego klubu.

Radości z podpisania umowy nie krył również główny zainteresowany. – Jestem bardzo zadowolony i szczerze nie mogę doczekać się przeprowadzki do Polski. Zacząłem już myśleć o nowym sezonie i zapoznałem się ze wstępnymi wersjami terminarza PlusLigi. Sprawdziłem też wszystkie transfery innych klubów i wiem, że będzie to naprawdę ciekawy sezon – powiedział Nikola Gjorgiev. – Odliczam dni do spotkania z kolegami z nowego zespołu i z kibicami z Warszawy. Jestem pewien, że zbudujemy coś, z czego za rok będziemy dumni. Co? Chcę zdobyć medal – zadeklarował. – Let’s gooo ONICO! – zakończył w kibicowskim stylu.

28-letni Macedonczyk przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął w serbskim klubie OK Radnički Kragujevac. W 2009 roku przeniósł się do włoskiego Volley Forli, a dwanaście miesięcy później podpisał kontrakt z Maliye Milli Piyango Ankara. W stolicy Turcji spędził aż cztery sezony. W 2014 roku postanowił przeprowadzić się do Francji i podpisał kontrakt z Paris Volley. Grał tam m.in. z nowym rozgrywającym ONICO Warszawa – Antoinem Brizardem. Był jednym z najlepszych zawodników ligi i walnie przyczynił się do wywalczenia przez jego drużynę wicemistrzostwa kraju. Po udanym sezonie otrzymał intratną propozycję z Japonii i związał się kontraktem z klubem Torray Arrows. W pierwszym sezonie gry w Kraju Kwitnącej Wiśni wraz z kolegami z zespołu wywalczył brązowe medale, a rok później – tytuł mistrza Japonii, a sam został wyróżniony nagrodą MVP ligi.

ask, onicowarszawa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze