Potwór Lewandowski! Osiem bramek w pięciu meczach el. MŚ 2018 (WIDEO)

Piłka nożna

Robert Lewandowski to postać, bez której ciężko byłoby wyobrazić sobie reprezentację Polski. Snajper Bayernu Monachium szaleje od początku eliminacji do rosyjskiego mundialu i ma już osiem bramek w pięciu rozegranych spotkaniach, ustępując jedynie Cristiano Ronaldo (9). To właśnie "Lewy" będzie kluczowym zawodnikiem zespołu Adama Nawałki w meczu z Rumunią 10 czerwca.

Osiem bramek w ciągu 450 eliminacyjnych minut oznacza gola średnio co 56 minut. Z taką skutecznością gra Robert Lewandowski, drugi najlepszy snajper el. MŚ 2018 - Polak ustępuje jedynie Cristiano Ronaldo z dziewięcioma golami.

"Lewy" oddał na bramkę dziesięć strzałów, cztery kolejne były niecelne, zaś siedem z nich zostało zablokowanych. Daje to sumę 21 okazji, z których Polak wykorzystał osiem zdobywając bramkę w każdym z pięciu eliminacyjnych spotkań Biało-Czerwonych.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, który z nich był najważniejszy: rzut wolny w Podgoricy, a może główka w ostatnich sekundach dająca trzy punkty z Armenią? "Lewy" od początku zmagań jest w wyjątkowej dyspozycji, którą potwierdził w klubie: w 33 spotkaniach Bundesligi popisał się 30 bramkami.

Wszystkie osiem bramek Roberta Lewandowskiego w el. MŚ 2018 w załączonym materiale wideo.

Transmisja meczu Polska - Rumunia 10 czerwca na sportowych antenach Polsatu.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze