Liga Światowa: Polska – Rosja. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Światowa: Polska – Rosja. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Podopieczni Ferdinando de Giorgiego meczem z Rosją rozpoczną ostatni weekend rozgrywek fazy zasadniczej Ligi Światowej. Będzie to pierwsze starcie tych drużyn w tym roku. Transmisja meczu Polska - Rosja w Polsacie i Polsacie Sport.

W porównaniu do ostatnich spotkań, trener De Giorgi dokonał jednej korekty w składzie. W Katowicach i Łodzi, zamiast Łukasza Kaczmarka, wystąpi Rafał Buszek.

 

Mecz z Rosją odbędzie się w szczególnym, dla polskiej siatkówki, miejscu. Katowicki Spodek jest nazywany Mekką siatkówki. Po dniu przerwy zawodnicy przeniosą się do Łodzi. - Wszyscy jesteśmy tutaj po to, żeby zakwalifikować się do turnieju finałowego i pojechać do Brazylii, również my. W Katowicach zawsze grało nam się dobrze i mam nadzieję, że tak będzie również tym razem i wykorzystamy tę szansę, i pojedziemy do Brazylii – powiedział podczas konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski, Michał Kubiak.

 

Polacy zagrają z Rosją po raz pierwszy w tej edycji Ligi Światowej. Sbrona występuje w odmienionym składzie. W kadrze brakuje między innymi Maksima Michajłowa, Dmitrija Muserskiego, Aleksandra Butko czy Siergieja Grankina. Przeciwnicy Biało-Czerwonych zajmują aktualnie dopiero 10 miejsce. Z sześciu spotkań wygrali zaledwie dwa: z Włochami i Argentyną.

 

Spotkanie z Rosją będzie bardzo ważne pod kątem walki o Final Six w Kurytybie. Trzy wygrane spotkania prawdopodobnie zagwarantują nam udział w finale. Każda porażka sprawi, że podopieczni De Giorgiego będą musieli liczyć na korzystne wyniki w starciach innych drużyn.

 

Po meczu w Katowicach, Polaków czekają jeszcze spotkania z Iranem, a w niedzielę z USA.

 

Transmisja z meczu Polska – Rosja od 20:15 w Polsacie i Polsacie Sport. Studio przed meczem od 19.15 w Polsacie Sport.

AG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze