Szymański prezesem KSZO, Grabowski trenerem

Siatkówka
Szymański prezesem KSZO, Grabowski trenerem
fot. PAP

Wicemistrz świata z 2006 roku Grzegorz Szymański został nowym prezesem KSZO Ostrowiec SA. Zmiana nastąpiła także na stanowisku trenera występującego w ekstraklasie zespołu siatkarek. Dariusza Parkitnego zastąpił Adam Grabowski.

Szymański na stanowisku prezesa KSZO zastąpił Tomasza Półgrabskiego, który zrezygnował z przyczyn osobistych. - Jestem rodowitym ostrowczaninem. Wspólnie z zarządem i ludźmi współpracującymi z klubem chcemy zrobić wszystko, aby nie powtórzyła się sytuacja z minionego sezonu, kiedy drużyna do samego końca walczyła o zachowanie ligowego bytu – powiedział.

Siatkarki KSZO mają także nowego trenera. Dariusza Parkitnego, który odszedł z zespołu po zakończeniu minionego sezonu, zastąpił Adam Grabowski. 47-letni szkoleniowiec pracował m.in. w PTPS Piła, Stali Mielec, Atomie Trefl Sopot, a ostatnio w Pałacu Bydgoszcz. Przez dwa lata był również asystentem Jerzego Matlaka w reprezentacji Polski.

- Jest to trener z doświadczeniem, który zna ligę i kobiecą siatkówkę. Praca z takim trenerem jak Matlak to świetna rekomendacja. Uważam, że jego bagaż doświadczeń jest bardzo duży i szkoleniowiec wykorzysta to pracując dla ostrowieckiej siatkówki – chwalił nowego trenera KSZO Szymański.

Przed byłym reprezentantem kraju sporo pracy. Tylko dwie siatkarki KSZO (białoruska libero Olga Pawlukowska i środkowa Paulina Stroiwąs) mają bowiem ważne umowy z klubem. „Cały czas pracujemy nad ustaleniem składu. Takiemu klubowi jak KSZO nie jest łatwo pod tym względem, bo tasowania miedzy drużynami są duże. Dziewczyny przebierają w ofertach. My chyba musimy poczekać w kolejce i uzbroić się w cierpliwość. Wierzę jednak, że skompletujemy dobry zespół” – zapewnił prezes ostrowieckiego klubu.

Siatkarki KSZO przygotowania do nowego sezonu rozpoczną na początku sierpnia.

KB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie