Istny maraton z Polakami w ESEA Premier. Kinguin, PRIDE i PENTA walczą o punkty

E-sport
Istny maraton z Polakami w ESEA Premier. Kinguin, PRIDE i PENTA walczą o punkty
fot. Piotr Lipski

Istny maraton czeka dziś Polaków w dwudziestym piątym sezonie ESEA Premier. Team Kinguin zmierzy się z Gambit Esports oraz Space Soldiers, PRIDE podejmie SkitLite, a PENTA Sports Pawła ‘innocenta’ Mocka stanie naprzeciw WySix i Tricked eSport.

„Pingwiny” odbyły wczoraj swoje inauguracyjne spotkania ligowe z mieszanym skutkiem. Punkty straciły z dużo niżej notowanymi Rumunami spod szyldu Nexus, wygrywając jednocześnie z bułgarskim Bpro. Dziś przed ekipą Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka kolejna okazja do poprawienia sytuacji w tabeli. Nie będzie jednak łatwo. Na serwerze Team Kinguin spotka się bowiem najpierw z utytułowanym Gambit Esports, a następnie nieobliczalnymi i bez wątpienia utalentowanym Space Soldiers. Sporym plusem, jeśli chodzi o pojedynek z kadrą Danylo ‘Zeusa’ Teslenki, wydaje się mapa, na której formacje się zmierzą. Nuke jest bowiem jedną z najlepiej rozgrywanych przez Polaków plansz. Dużo gorzej biało-czerwoni radzą sobie na Overpassie. Choćby wczoraj nie mieli na nim szans z zespołem dużo mniej doświadczonym. Turcy mogą przysporzyć więc podopiecznym Mariusza ‘Loorda’ Cybulskiego wiele problemów. Tym bardziej, że na koncie mają już dwa triumfy i zapewne nie chcą dokładać do tego porażki.

 

18:00 – Team Kinguin vs Gambit Esports – Nuke

21:00 – Team Kinguin vs Space Soldiers – Overpass

 

W akcji zobaczymy także strzelców PRIDE. Z dziewięcioma punktami na koncie – po wygranych przeciwko ALTERNATE aTTaX, ex-Fury Gaming, fnatic Academy, a także przegranej z Gambit – Polacy okupują trzecie miejsce w rankingu. Dziś mają sporą szansę na umocnienie swojej pozycji. Bo choć Finowie ze SkitLite zdołali pokonać już WySix, a także ekipę Guxa, przegrywając przy tym z FlipSid3 Tactics, nie należą do faworytów. Szczególnie w czasach dynamicznego i bardzo widocznego rozwoju „Orzełków”.

 

20:00 – PRIDE vs SkitLite – Overpass

 

Wszystkie potyczki biało-czerwonych transmitowane będą przez polskie studio ESL TV. Warto jednak wspomnieć o tym, że podziwiać będziemy dziś również graczy PENTA Sports, a więc także innocenta. Międzynarodowa sekcja ma za sobą już zwycięską potyczkę z Team123. Dziś do tego dołożyć może sześć punktów. Wystarczy, żeby pokonała Tricked eSport i WySix. Faworyt do zgarnięcia kompletu oczek jest tylko jeden. Ferajna Mocka od tygodni udowadnia bowiem, że ma chrapkę na dołączenie do ścisłej czołówki globu.

 

20:00 – PENTA Sports vs WySix – Overpass

21:00 – PENTA Sports vs Tricked eSport – Nuke

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze