Drużynowe MŚ w szachach: Polacy nadal na 3. miejscu po sześciu rundach

Inne
Drużynowe MŚ w szachach: Polacy nadal na 3. miejscu po sześciu rundach
fot. PAP

Polscy szachiści, mimo porażki w szóstej rundzie z gospodarzami drużynowych mistrzostw świata w rosyjskim Chanty-Mansyjsku 1:3, pozostali na trzecim miejscu w turnieju open. W gronie kobiet Polki pokonały Egipcjanki 3,5:0,5 i awansowały na czwartą pozycję w tabeli.

W meczu z Rosjanami partie zremisowali Radosław Wojtaszek z Peterem Swidlerem i Kacper Piorun z Maksimem Matlakowem, a porażek doznali: Jan-Krzysztof Duda z Janem Niepomniaszczim oraz Grzegorz Gajewski z Władimirem Fiedosiejewem.

 

Po sześciu rundach na szczycie klasyfikacji kolejność zespołów nie uległa zmianie. Liderem jest drużyna Rosji - 11 punktów meczowych (17 z poszczególnych partii) przed Chinami - 10 (16), Polską - 8 (13,5) i Turcją - 8 (13).

 

W meczu z reprezentacją Egiptu partie wygrały: Monika Soćko, Karina Szczepkowska i Klaudia Kulon, a na remis przystała Jolanta Zawadzka.

 

W tabeli po sześciu rundach prowadzą Rosjanki - 10 (15,5) przed Ukrainkami - 10 (14,5), Chinkami - 8 (14) i Polkami - 7 (14,5).

 

W turnieju, który zakończy się 26 czerwca po rozegraniu dziewięciu rund systemem każdy z każdym, rywalizuje po 10 zespołów. Zakwalifikowane zostały na podstawie wyników uzyskanych w olimpiadach szachowych, mistrzostwach kontynentów, bądź nominacji przez organizatorów.

ŁK, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze