Motorowodne ME: Brązowy medal Strumnika w OSY 400

Cezary Strumnik zdobył brązowy medal w klasie OSY 400 w rozegranych w Żninie motorowodnych mistrzostwach Europy. To drugi medal tego zawodnika wywalczony na imprezie rangi mistrzowskiej w tym roku, na początku czerwca został wicemistrzem świata.

Mistrzem Europy został aktualny mistrz świata Estończyk Rasmus Haugasmagi, a srebrny medal wywalczył Węgier Miroslav Bazinsky.

Przed startem w Żninie Strumnik zapowiadał walkę o tytuł, jednak zawody rozpoczęły się dla niego pechowo. Podczas obowiązkowej kontroli po treningach czasowych okazało się, że jego łódka jest o 300 gramów za lekka. Sędziowie nałożyli na Polaka karę, do pierwszego wyścigu startował z ostatniej pozycji.

Po pasjonującej walce udało się awansować w pierwszym wyścigu na trzecie miejsce, takie same lokaty motorowodniak z Chodzieży zajął w dwóch następnych.

Liczyłem na więcej. Szkoda początku zawodów w Żninie, gdyby nie ten mały błąd z wagą mojej łódki, to pewnie walczyłbym o jeszcze lepszą lokatę. Cieszę się z tego medalu, w końcu w jednym sezonie udało mi się wywalczyć dwa krążki na dwóch najważniejszych imprezach, mam srebro mistrzostw świata i brąz mistrzostw Europy - ocenił swój start Strumnik.

Klasa OSY-400 została utworzona w Japonii, wszyscy zawodnicy używają takich samych silników, co pozwala znacznie obniżyć koszty.