Huck kolejnym uczestnikiem turnieju Super Series!

Sporty walki
Huck kolejnym uczestnikiem turnieju Super Series!
fot. PAP

Marco Huck (40-4-1, 27 KO) jest piątym potwierdzonym uczestnikiem turnieju Super Series, który ma wyłonić najlepszego cruisera na świecie. Pula nagród ma wynieść 50 milionów dolarów.

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że w turnieju na pewno wystąpią  Murat Gassiev (24-0, 17 KO), Mairis Briedis (22-0, 18 KO), Yunier Dorticos (21-0, 20 KO), Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) oraz prawdopodobnie Dmitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO). W poniedziałek Dan Rafael z ESPN podał, że dużą szansę ma również drugi z Polaków Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO), a i Oleksandr Usyk jest bliski porozumienia.

Minął więc jeden dzień, a potwierdzona została obecność byłego mistrza WBO Marco Hucka, który stracił tytuł na rzecz Głowackiego. Istnieje więc możliwość, że na turnieju Super Series dojdzie do ich rewanżu. Zanim jednak został znokautowany przez Polaka aż trzynaście razy bronił mistrzowskiego pasa.

Cieszę, że dołączam to Ligi Mistrzów Boksu. We wspaniałej historii tego sportu nie było takiego turnieju. Rywalizować będzie ośmiu światowej klasy zawodników, ale zwycięzca może być tylko jeden - powiedział Huck.

Pary ćwierćfinałowe mają zostać rozlosowane 8 lipca w Monako. Poza turniejem w wadze cruiser, odbędą się też zawody w kategorii superśredniej. Jak na razie potwierdzony jest tylko George Groves (26-3, 19 KO) - supermistrz WBA.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie