Team Kinguin po dramatycznym starciu wygrywa z Playing Ducks

E-sport
Team Kinguin po dramatycznym starciu wygrywa z Playing Ducks
fot. Team Kinguin

Graczom Team Kinguin udało się pokonać litewski zespół Playing Ducks. Mało brakowało jednak, by to oponenci cieszyli się ze zwycięstwa w ramach Mountain Dew League.

Plan był prosty – zdobyć trzy punkty z dużo niżej notowanym zespołem. I najlepiej w łatwy sposób. Kto by się jednak spodziewał, że dosłownie do ostatniej rundy wynik meczu z Litwinami stał pod znakiem zapytania?

 

Wszystko zaczęło się po myśli Polaków. Zdobyli pierwszą rundę pistoletową, a następnie bezpiecznie kontrolowali przebieg spotkania na Mirage. W pierwszej połowie, grając w strojach antyterrorystów, uzyskali nawet sporą przewagę – 10:5. Po zdobyciu trzech kolejnych punktów w ofensywie – przy stanie 13:7 – doprowadzenie do triumfu miało być już tylko formalnością. Nagle jednak zawodnicy Playing Ducks znakomicie powrócili do pojedynku, notując imponującą serię 7 wygranych rund pod rząd. Biało-czerwoni zadrżeli. Nie dość, że stracili tak znaczącą przewagę, to dodatkowo tylko włos zaczął dzielić ich od porażki. Ekipa Grzegorza ‘SZPERA’ Dziamałka wykorzystała jednak swoje doświadczenie i zdruzgotaną ekonomię rywali, podnosząc się z kolan.

 

Team Kinguin 16:14 Playing Ducks - Mirage

 

To trzecie zwycięstwo „Pingwinów” w dwudziestym piątym sezonie zawodów z serii ESEA Premier. Wcześniej podopieczni Mariusza ‘Loorda’ Cybulskiego pokonali Gambit Esports i Bpro, ulegając przy tym Space Soldiers i Nexus. Dzisiejsza wygrana wywindowała formację znad Wisły na szóstą pozycję w zestawieniu. Na piątym miejscu znajdują się natomiast strzelcy innej drużyny z Polski – PRIDE.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze