Zgoda na start w zawodach dla 16 rosyjskich lekkoatletów

Lekkoatletyka
Zgoda na start w zawodach dla 16 rosyjskich lekkoatletów
fot. PAP

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) poinformowało, że kolejnych szesnastu Rosjan otrzymało zgodę na starty w imprezach pod egidą tej organizacji pod neutralną flagą. W sumie do rywalizacji dopuszczono już 41 zawodników z tego kraju.

W "16", która została przez IAAF oficjalnie ogłoszona w niedzielę, znalazł się m.in. mistrz świata z 2013 roku z Moskwy w skoku w dal Aleksander Mienkow.

 

Wcześniej na starty pod neutralną flagą zgodę otrzymało 25 rosyjskich lekkoatletów. Wśród nich są m.in. skoczkini wzwyż Maria Lasickiene (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Kuczina) czy startujący w biegu na 110 m przez płotki Siergiej Szubienkow. Oboje to mistrzowie świata z 2015 roku Pekinu i za niespełna miesiąc w Londynie będą bronić tytułów.

 

IAAF w 2015 roku zawiesiło Rosyjską Federację Lekkoatletyczną za stosowanie dopingu przez jej zawodników. Zakaz nadal obowiązuje sportowców w międzynarodowych mityngach, imprezach mistrzowskich oraz igrzyskach olimpijskich. Dopuszczeni do startu pod neutralną flagą są jedynie ci sportowcy, którzy spełnili wymagania stawiane przez IAAF dotyczące przestrzegania reguł antydopingowych.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze