Inne

Snax: W Krakowie będę miał formę. Bądźcie z...

Inne

Pasha: Na Majorze liczymy tylko na szczęście....

Organizatorzy ustalili, że pierwszeństwo banowania otrzyma drużyna A, która na starcie może odrzucić dwie mapy. W drugiej kolejności drużyna B wyklucza trzy plansze. Następnie wybór mapy należy do drużyny A. Drużynie B natomiast pozostanie wskazania korzystniejszej dla nich strony. Teoretycznie bardziej uprzywilejowana jest drużyna A, która wybierze arenę zmagań, praktycznie jednak druga formacja wyklucza aż trzy mapy.

 

Które zespoły będą jednak drużynami A, a które drużynami B? W pierwszej rundzie systemu szwajcarskiego wyżej rozstawione zostaną „Legendy”, a więc osiem najlepszych ekip podczas ubiegłego Majora. W kolejnych etapach zadecyduje o tym rzut monetą. W ćwierćfinale o rozpoczęciu procesu veta zadecyduje lepszy bilans z fazy grupowej. W półfinale i finale kolejność w drabince.

 

Schemat procesu veta podczas PGL Majora w Krakowie:

- Drużyna A odrzuca trzy mapy

- Drużyna B odrzuca dwie mapy

- Drużyna A wybiera mapę z dwóch pozostałych

- Drużyna B wybiera stronę

 

Dla porównania, podczas ELEAGUE Majora składy wykluczały mapy na zmianę, a mecz rozegrał się na losowo wybranej z dwóch, które pozostały. Wówczas drużyna A zaczynała odrzucanie, a drużyna B mogła wybrać stronę.