Siatkówka

Magiera: Po długiej podróży, po trzy...

- Cieszę się, że turniej jest rozgrywany w Ostrowcu Świętokrzyskim, bo wizytując mecze w Orlen Lidze, to właśnie tutaj mam najbliżej z domu rodzinnego. Nie ukrywam, że atmosfera tych meczów była zawsze ciepła dla obu drużyn, a i sam obiekt odbieram bardzo pozytywnie, jako jeden z najprzyjemniejszych w Polsce. (...) Nasza drużyna też przyjedzie zmobilizowana na te zawody. Nasz zespół, w którym można zobaczyć wiele młodych zawodniczek z Orlen Ligi zrobi wszystko żeby zagrać nie tylko dla siebie, ale i dla kibiców - powiedział Nawrocki.

 

W pierwszym turnieju World Grand Prix, który odbył się w Argentynie, Biało-Czerwone pokazały się ze znakomitej strony. Trzy mecze, trzy zwycięstwa (3:0 z Chorwacją, 3:0 z Kanadą i 3:0 z Argentyną). Peru ma na koncie dwie wygrane (3:1 z Portoryko i 3:0 z Kolumbią) i jedną porażkę (1:3 z Czechami).

 

- Cieszymy się na mecze w Polsce, bo zawsze fajnie gra przy się swoich kibicach. W Argentynie też atmosfera była super, ale brakowało nam biało-czerwonego dopingu i tego żeby hala była po naszej stronie - powiedziała Malwina Smarzek.

 

Transmisja meczu Polska - Peru w Polsacie Sport i Super Polsacie. Początek spotkania o godzinie 20:15. Komentują Adam Romański i Tomasz Wójtowicz.