Sparingowa wygrana polskich hokeistów na trawie

Inne
Sparingowa wygrana polskich hokeistów na trawie
fot. Cyfrasport

Przygotowujący się do mistrzostw Europy polscy hokeiści na trawie pokonali w Wałczu Walię 3:1 (3:0) w kolejnym meczu sparingowym. Wcześniejsze spotkania wygrali rywale 2:1 i 4:1.

Po dwóch porażkach z Walijczykami, w niedzielę trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych i przede wszystkim z wyniku.

 

- Poprzednie spotkania potraktowaliśmy szkoleniowo, ćwiczyliśmy specjalne zagrywki pod kątem naszych rywali w mistrzostwach Europy – Irlandii i Anglii, ale przeciwko Walijczykom to nie przynosiło rezultatu. Dziś zagraliśmy przede wszystkim pod wynik, żeby podbudować morale zespołu. W pierwszej połowie mogliśmy prowadzić już 5:0. Co ważne, bardzo dobrze wyglądaliśmy fizycznie po tych trzech spotkaniach – powiedział Śnieżek.

 

Za tydzień w Poznaniu biało-czerwoni dwukrotnie zmierzą się z przedstawicielem Bundesligi – HC Berlin. Ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które w dniach 19-27 sierpnia odbędą się w Amsterdamie, będą mecze towarzyskie z Austrią, które rozegrane zostaną w Siemianowicach Śląskich (10-12 sierpnia).

 

Polska – Walia 3:1 (3:0)

 

Bramki dla Polski: Mateusz Hulbój – dwie (4, 22), Maciej Janiszewski (12).

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze