Lekkoatletyczne MŚ: Manyonga najlepszy w skoku w dal

Luvo Manyonga z RPA zdobył w skoku w dal złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. W najlepszej próbie uzyskał 8,48 m. Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro o cztery centymetry był lepszy od Amerykanina Jarriona Lawsona.

26-letni Manyonga to mistrz świata juniorów z 2010 r. Olimpijskie złoto w Rio de Janeiro w ubiegłym roku przegrał zaledwie o centymetr (8,37) z Amerykaninem Jeffem Hendersonem, który w Londynie nie wszedł do finałowej "12".

W finale do ostatniej serii trwała zacięta walka między Manyongą, który najlepszy wynik uzyskał w drugiej próbie, a Lawsonem. Ten drugi w szóstym skoku uzyskał 8,44, ale nie zdołał wyprzedzić zawodnika z RPA. Na podium stanął też drugi reprezentant tego kraju Ruswahl Samaai - 8,32.

W finale zabrakło wicemistrza Polski Tomasza Jaszczuka (WLKS Nowe Iganie k. Siedlec), który w eliminacjach uzyskał 7,64 m, co dało mu 26. wynik w gronie 32 zawodników.