Walcott przyznał, że w trakcie letnich przygotowań był pod wrażeniem atrybutów fizycznych Kolasinaca.

 

- Sead wygląda jak czołg. To jest kawał twardego gościa i jestem pewien, że jego atuty fizyczne będą dla nas bardzo ważne w tym sezonie - ocenił kolegę z zespołu reprezentant Anglii.

 

Kolasinac zadebiutował w Arsenalu w niedzielnym meczu z Chelsea w meczu o Tarczę Wspólnoty. "Kanonierzy" wygrali 3-1 w serii rzutów karnych; w regulaminowym czasie gry było 1:1. Bośniak w 32. minucie zmienił Niemca Pera Mertesackera.

 

- Kiedy jest w posiadaniu piłki, widać jaką ma siłę. Oglądanie go jest przyjemnością. Będzie świetnym uzupełnieniem naszego składu. Proszę mi wierzyć - na treningu nie jest łatwo go minąć. Jest dosyć... szeroki i idealnie pasuje do Premier League - dodał Walcott.

W rywalizacji o miejsce w ataku doszedł mu jednak Alexandre Lacazette, którego Arsenal pozyskał z Olympique Lyon. Oprócz nich Arsene Wenger będzie miał do dyspozycji Francuza Oliviera Giroud, Danny'ego Welbecka i Chilijczyka Alexisa Sancheza.

 

Premier League wznowi rozgrywki w najbliższy weekend. Pierwszy mecz nowego sezonu odbędzie się już w piątek - Arsenal podejmie Leicester City.