Gol Kownackiego w debiucie! Sampdoria triumfuje w Pucharze Włoch

Dawid Kownacki rozpoczął mecz trzeciej rundy Coppa Italia z drugoligową Foggią na ławce rezerwowych, jednak pojawił się na boisku w drugiej połowie i ustalił wynik spotkania na 3:0. Dla polskiego napastnika był to oficjalny debiut w barwach Sampdorii.

Serie A startuje dopiero pod koniec sierpnia, jednak spragnieni włoskiego futbolu kibice mogą oglądać pierwsze zmagania w Pucharze Włoch. W trzeciej rundzie Coppa Italia Sampdoria mierzyła się z reprezentantem Serie B: Foggią i pewnie wygrała 3:0.

Na ławce rezerwowych mecz na Luigi Ferraris rozpoczęło trzech reprezentantów Polski: Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki. Jednym z bohaterów spotkania został ostatni z Polaków, który pojawił się na boisku i ustalił wynik spotkania. "Kownaś" trafił do siatki w 80. minucie i otworzył tym samym swoje konto bramkowe we włoskim klubie.

W barwach Palermo (1:1 z Cagliari) zagrali Thiago Cionek i Radosław Murawski, zaś z ławki rezerwowych mecz oglądali Paweł Dawidowicz i Przemysław Szymiński. Na boisku w barwach Chievo nie pojawił się inny Polak, który niedawno zmienił barwy klubowe - Paweł Jaroszyński nie podniósł się z ławki, a jego zespół wygrał po dramatycznej końcówce 2:1 z Ascoli w ramach 1/32 Pucharu Włoch.