Lekkoatletyczne MŚ: Augustyn siódmy w chodzie na 50 km

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) zajął siódme miejsce lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie w chodzie na 50 km. Zwyciężył Francuz Yohann Diniz, a na podium stanęli także Japończycy Hirooki Arai i Kai Kobayashi.

39-letni Diniz, rekordzista świata (3:32.33) i ósmy zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, uzyskał czas 3:33.12 i pobił o prawie trzy minuty rekord imprezy, należący od 2003 roku do Roberta Korzeniowskiego - 3:36.03. Francuz został najstarszym w historii lekkoatletycznych MŚ złotym medalistą w męskiej rywalizacji.

Arai, trzeci na igrzyskach w Brazylii, stracił do Francuza więcej niż osiem minut - 3:41.17, a Kobayashi minął linię mety dwie sekundy po rodaku.

Augustyn uzyskał 3:44.18, Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin) był 22. - 3:52.11. Adrian Błocki (AZS AWF Katowice) uplasował się na 24. pozycji - 3:55.49. Startowało 49 zawodników.

Niedziela jest ostatnim dniem rywalizacji w stolicy Wielkiej Brytanii. Kolejna, 17. edycja imprezy odbędzie się w stolicy Kataru od 28 września do 6 października 2019 roku.

Medaliści chodu na 50 km: mężczyźni 1. Yohann Diniz (Francja) 3:33.12 2. Hirooki Arai (Japonia) 3:41.17 3. Kai Kobayashi (Japonia) 3:41.19 ... 7. Rafał Augustyn (Polska) 3:44.18 22. Rafał Fedaczyński (Polska) 3:52.11 24. Adrian Błocki (Polska) 3:55.49