PŚ w kolarstwie górskim: Włoszczowska druga w klasyfikacji końcowej

Maja Włoszczowska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w kolarstwie górskim. W finałowych zawodach we włoskim Val di Sole Polka zajęła trzecią pozycję. Tytuł już wcześniej zapewniła sobie Ukrainka Jana Biełomojna.

Biełomojna wygrała poprzednie, piąte zawody cyklu w kanadyjskim Mont-Sainte-Anne, gdzie Włoszczowska nie startowała z powodu kontuzji. Problem z kością łokciową ma zresztą do dziś, ale stan Polki poprawił się na tyle, że mogła rywalizować z najlepszymi.

W pierwszych zawodach cyklu w Novym Mescie Włoszczowska była czwarta, w Albstadt - druga, a w Vallnord i Lenzerheide - szósta.

W Val di Sole 11. miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz, a 33. była Paula Gorycka.

Włoszczowska i Solus-Miśkowicz wezmą udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 5-10 września w australijskim Cairns.