Zdecydowane zwycięstwo siatkarek Azerbejdżanu na inaugurację ME

W pierwszym spotkaniu grupy A mistrzostw Europy siatkarki Węgier przegrały z Azerbejdżanem 0:3. W drugim meczu tej grupy Polki zmierzą się z Niemkami.

Siatkarki Azerbejdżanu z animuszem rozpoczęły rozgrywane w Baku spotkanie. Szybko wypracowały sobie przewagę (1:4), jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną inicjatywę przejęły Węgierki (8:6), które wykorzystały kłopoty rywalek (szczególnie Natalii Mammedowej) na przyjęciu. Utrzymywały przewagę na przestrzeni seta (16:11, 18:12), a mimo to reprezentantki Azerbejdżanu poderwały się do walki i odrobiły straty (22:22). Skutecznie w końcówce seta grała Polina Rahimova, która wywalczyła decydujące punkty i przechyliła szalę zwycięstwa na stronę gospodyń ME (23:25).

Kolejne sety nie miały wielkiej historii i zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem Azerek. W drugiej partii przeważały od początku (3:8), a w dalszej części seta zatrzymały rywalki blokiem. Węgierki nie mogły skończyć ataków, słabo prezentowały się na przyjęciu i w efekcie przegrały 14:25. Odsłona trzecia jedynie na początku miała wyrównany przebieg  (7:7). W środkowej części znów inicjatywę przejęły siatkarki z Azerbejdżanu (11:16), które nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa. Wynik tej partii na 16:25 ustaliła Kseniya Poznyak.

Węgry – Azerbejdżan 0:3 (23:25, 14:25, 16:25)