PlusLiga: Terminarz i system rozgrywek w sezonie 2017/18

Siatkówka
PlusLiga: Terminarz i system rozgrywek w sezonie 2017/18
fot. Cyfrasport

Już 29 września mecz pomiędzy Cuprum Lubin i MKS Będzin zainauguruje kolejny sezon PlusLigi. Sprawdź system rozgrywek i terminarz fazy zasadniczej ekstraklasy siatkarzy w sezonie 2017/18.

Rozgrywki PlusLigi podzielone są na dwie części: fazę zasadniczą (30 kolejek spotkań zostanie rozegranych między 29 września i 14 kwietnia), w której drużyny rywalizują systemem każdy z każdym (mecz i rewanż) oraz fazę play-off.

 

W systemie rozgrywek, w porównaniu z poprzednim sezonem, zaszły spore zmiany. O mistrzostwo Polski powalczą ekipy z miejsc 1–6. Dwie czołowe drużyny fazy zasadniczej automatycznie uzyskają awans do półfinałów, natomiast zespoły, które zajmą pozycję od trzeciej do szóstej utworzą dwie pary; zwycięzcy tych konfrontacji uzupełnią stawkę półfinalistów. Drużyny będą rywalizowały do dwóch zwycięstw.

 

Pozostałe drużyny w tabeli walczyć będą o miejsca (5–6, 7–8, 9–10, 11–12, 13–14). Czternasta drużyna fazy play-off zagra w barażu o utrzymanie w PlusLidze (do trzech zwycięstw). Ekipy z miejsc 15–16 spadną z ekstraklasy.

 

W rozgrywkach weźmie udział szesnaście drużyn. Beniaminkiem będzie ekipa Aluron Virtu Warta Zawiercie, która pokonała AZS Częstochowa w barażach rozegranych po zakończeniu poprzedniego sezonu.

 

Trzy kluby przed rozpoczęciem sezonu zmieniły nazwy:

 

Effector Kielce -> Dafi Społem Kielce
Lotos Trefl Gdańsk -> Trefl Gdańsk
Onico AZS Politechnika Warszawska -> Onico Warszawa

 

Tytułu mistrzowskiego broni ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (triumfator rozgrywek w dwóch poprzednich sezonach), aktualnym wicemistrzem  jest PGE Skra Bełchatów, a brązowy medal w ubiegłym sezonie wywalczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla.

 

Terminarz PlusLigi 2017/18:

 

1. kolejka

 

2017-09-29: Cuprum Lubin – MKS Będzin
2017-09-30: Indykpol AZS Olsztyn – Espadon Szczecin                 
2017-09-30: Asseco Resovia – Dafi Społem Kielce                          
2017-09-30: Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice                         
2017-10-01: Łuczniczka Bydgoszcz – Onico Warszawa
2017-10-01: Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2017-10-25: Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała
2017-11-22: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk             

 

2. kolejka

 

2017-10-04: Dafi Społem Kielce – Indykpol AZS Olsztyn                             
2017-10-04: BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia
2017-10-04: Espadon Szczecin – Cuprum Lubin
2017-10-04: MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom
2017-10-04: Trefl Gdańsk – Onico Warszawa
2017-10-04: GKS Katowice – Łuczniczka Bydgoszcz
2017-10-11: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel                       
2017-11-15: PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie                          

 

3. kolejka

 

2017-10-07: Asseco Resovia – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle                              
2017-10-07: Cuprum Lubin – Dafi Społem Kielce            
2017-10-07: Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała                               
2017-10-07: Łuczniczka Bydgoszcz – MKS Będzin                            
2017-10-07: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk
2017-10-08: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów
2017-10-08: Cerrad Czarni Radom – Espadon Szczecin
2017-10-09: Onico Warszawa – GKS Katowice

 

4. kolejka

 

2017-10-11: BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin                             
2017-10-14: Espadon Szczecin – Łuczniczka Bydgoszcz
2017-10-14: Dafi Społem Kielce – Cerrad Czarni Radom                              
2017-10-14: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia
2017-10-14: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn                  
2017-10-14: Trefl Gdańsk – GKS Katowice                         
2017-10-14: MKS Będzin – Onico Warszawa
2017-10-15: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel

 

5. kolejka

 

2017-10-18: Cerrad Czarni Radom – BBTS Bielsko-Biała                               
2017-10-18: Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2017-10-18: Łuczniczka Bydgoszcz – Dafi Społem Kielce             
2017-10-18: Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów            
2017-10-18: Asseco Resovia – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2017-10-18: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk                
2017-10-18: GKS Katowice – MKS Będzin                           
2017-10-18: Onico Warszawa – Espadon Szczecin                          

 

6. kolejka

 

2017-10-21: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom
2017-10-21: BBTS Bielsko-Biała – Łuczniczka Bydgoszcz
2017-10-21: PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin
2017-10-21: Dafi Społem Kielce – Onico Warszawa
2017-10-21: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn
2017-10-21: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia
2017-10-21: Trefl Gdańsk – MKS Będzin
2017-10-21: Espadon Szczecin – GKS Katowice

 

7. kolejka

 

2017-10-28: Asseco Resovia – Trefl Gdańsk
2017-10-28: Łuczniczka Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle                  
2017-10-28: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów            
2017-10-28: Onico Warszawa – BBTS Bielsko-Biała
2017-10-28: Cuprum Lubin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2017-10-28: GKS Katowice – Dafi Społem Kielce
2017-10-28: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel
2017-10-28: MKS Będzin – Espadon Szczecin

 

8. kolejka

 

2017-11-03: Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin
2017-11-04: Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn
2017-11-04: Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin
2017-11-04: PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz
2017-11-04: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Onico Warszawa
2017-11-04: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom
2017-11-04: BBTS Bielsko-Biała – GKS Katowice
2017-11-04: Dafi Społem Kielce – MKS Będzin

 

9. kolejka

 

2017-11-10: Cuprum Lubin – Asseco Resovia
2017-11-11: Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk
2017-11-11: Espadon Szczecin – Dafi Społem Kielce
2017-11-11: Onico Warszawa – PGE Skra Bełchatów     
2017-11-11: Łuczniczka Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2017-11-11: MKS Będzin – BBTS Bielsko-Biała
2017-11-15: Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel
2017-11-22: GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

10. kolejka

 

2017-11-18: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin
2017-11-18: Asseco Resovia – Cerrad Czarni Radom
2017-11-18: Jastrzębski Węgiel – Łuczniczka Bydgoszcz
2017-11-18: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin
2017-11-18: Trefl Gdańsk – Dafi Społem Kielce
2017-11-18: BBTS Bielsko-Biała – Espadon Szczecin
2017-11-18: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Onico Warszawa
2017-11-18: PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice

 

11. kolejka

 

2017-11-25: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk
2017-11-25: Espadon Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2017-11-25: MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów               
2017-11-25: Łuczniczka Bydgoszcz – Asseco Resovia
2017-11-25: Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn
2017-11-25: Onico Warszawa – Jastrzębski Węgiel
2017-11-25: Dafi Społem Kielce – BBTS Bielsko-Biała
2017-11-25: GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

12. kolejka

 

2017-12-02: Trefl Gdańsk – BBTS Bielsko-Biała
2017-12-02: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice
2017-12-02: Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz                         
2017-12-02: PGE Skra Bełchatów – Espadon Szczecin
2017-12-02: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Dafi Społem Kielce
2017-12-02: Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin
2017-12-02: Asseco Resovia – Onico Warszawa
2017-12-03: Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom

 

13. kolejka

 

2017-12-09: Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk
2017-12-09: Łuczniczka Bydgoszcz – Cuprum Lubin
2017-12-09: Onico Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn
2017-12-09: MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel
2017-12-09: Espadon Szczecin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2017-12-09: Dafi Społem Kielce – PGE Skra Bełchatów
2017-12-09: BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2017-12-13: GKS Katowice – Asseco Resovia

 

14. kolejka

 

2017-12-23: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Dafi Społem Kielce
2017-12-23: PGE Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała
2017-12-23: Jastrzębski Węgiel – Espadon Szczecin
2017-12-23: Asseco Resovia – MKS Będzin
2017-12-23: Cerrad Czarni Radom – Łuczniczka Bydgoszcz
2017-12-23: Cuprum Lubin – Onico Warszawa
2017-12-23: Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice
2017-12-23: Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

15. kolejka

 

2017-12-16: Łuczniczka Bydgoszcz – Trefl Gdańsk
2017-12-30: Onico Warszawa – Cerrad Czarni Radom
2017-12-30: Dafi Społem Kielce – Jastrzębski Węgiel
2017-12-30: BBTS Bielsko-Biała – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2017-12-30: Espadon Szczecin – Asseco Resovia
2017-12-30: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn
2017-12-30: GKS Katowice – Cuprum Lubin
2017-12-30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów     

 

16. kolejka

 

2018-01-06: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-01-06: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów             
2018-01-06: BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel
2018-01-06: Dafi Społem Kielce – Asseco Resovia
2018-01-06: Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn
2018-01-06: MKS Będzin – Cuprum Lubin
2018-01-06: GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom
2018-01-06: Onico Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz

 

17. kolejka

 

2018-01-13: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2018-01-13: Onico Warszawa – Trefl Gdańsk
2018-01-13: Łuczniczka Bydgoszcz – GKS Katowice
2018-01-13: Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin
2018-01-13: Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów          
2018-01-13: Cuprum Lubin – Espadon Szczecin
2018-01-13: Asseco Resovia – BBTS Bielsko-Biała           
2018-01-13: Indykpol AZS Olsztyn – Dafi Społem Kielce

 

18. kolejka

 

2018-01-20: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel                 
2018-01-20: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia
2018-01-20: GKS Katowice – Onico Warszawa
2018-01-20: Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-01-20: MKS Będzin – Łuczniczka Bydgoszcz
2018-01-20: Espadon Szczecin – Cerrad Czarni Radom
2018-01-20: Dafi Społem Kielce – Cuprum Lubin                            
2018-01-20: BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn                               

 

19. kolejka

 

2018-02-02: Asseco Resovia – PGE Skra Bełchatów        
2018-02-02: Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-02-02: Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle                  
2018-02-02: GKS Katowice – Trefl Gdańsk
2018-02-02: Onico Warszawa – MKS Będzin
2018-02-02: Łuczniczka Bydgoszcz – Espadon Szczecin
2018-02-02: Cerrad Czarni Radom – Dafi Społem Kielce
2018-02-02: Cuprum Lubin – BBTS Bielsko-Biała

 

20. kolejka

 

2018-02-10: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia
2018-02-10: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn
2018-02-10: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel
2018-02-10: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin
2018-02-10: MKS Będzin – GKS Katowice                           
2018-02-10: Espadon Szczecin – Onico Warszawa
2018-02-10: Dafi Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz
2018-02-10: BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom

 

21. kolejka


2018-02-17: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-02-17: Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel
2018-02-17: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów
2018-02-17: MKS Będzin – Trefl Gdańsk
2018-02-17: Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2018-02-17: GKS Katowice – Espadon Szczecin
2018-02-17: Onico Warszawa – Dafi Społem Kielce
2018-02-17: Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała

 

22. kolejka

 

2018-02-24: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia       
2018-02-24: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn
2018-02-24: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin                      
2018-02-24: PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom                            
2018-02-24: Espadon Szczecin – MKS Będzin                    
2018-02-24: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Łuczniczka Bydgoszcz                  
2018-02-24: Dafi Społem Kielce – GKS Katowice             
2018-02-24: BBTS Bielsko-Biała – Onico Warszawa

 

23. kolejka

 

2018-03-03: GKS Katowice – BBTS Bielsko-Biała
2018-03-03: Espadon Szczecin – Trefl Gdańsk
2018-03-03: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia
2018-03-03: Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel
2018-03-03: Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-03-03: Łuczniczka Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów           
2018-03-03: MKS Będzin – Dafi Społem Kielce
2018-03-03: Onico Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

24. kolejka

 

2018-03-07: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice
2018-03-07: BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin
2018-03-07: Dafi Społem Kielce – Espadon Szczecin
2018-03-07: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn
2018-03-07: Asseco Resovia – Cuprum Lubin
2018-03-07: Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom
2018-03-07: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Łuczniczka Bydgoszcz
2018-03-07: PGE Skra Bełchatów – Onico Warszawa

 

25. kolejka

 

2018-03-10: MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2018-03-10: Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia
2018-03-10: Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
2018-03-10: Onico Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-03-10: GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów           
2018-03-10: Espadon Szczecin – BBTS Bielsko-Biała
2018-03-10: Dafi Społem Kielce – Trefl Gdańsk
2018-03-10: Łuczniczka Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel                             

 

26. kolejka

 

2018-03-17: PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin
2018-03-17: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Espadon Szczecin          
2018-03-17: Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom
2018-03-17: Asseco Resovia – Łuczniczka Bydgoszcz                     
2018-03-17: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin                         
2018-03-17: Jastrzębski Węgiel – Onico Warszawa
2018-03-17: Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Katowice
2018-03-17: BBTS Bielsko-Biała – Dafi Społem Kielce

 

27. kolejka

 

2018-03-24: Espadon Szczecin – PGE Skra Bełchatów    
2018-03-24: MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie
2018-03-24: Dafi Społem Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2018-03-24: Łuczniczka Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn                         
2018-03-24: Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin
2018-03-24: Onico Warszawa – Asseco Resovia              
2018-03-24: BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk                
2018-03-24: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel             

 

28. kolejka

 

2018-03-30: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Espadon Szczecin
2018-03-30: PGE Skra Bełchatów – Dafi Społem Kielce
2018-03-30: Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin
2018-03-30: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała        
2018-03-30: Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz
2018-03-30: Indykpol AZS Olsztyn – Onico Warszawa
2018-03-30: Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom
2018-03-30: Asseco Resovia – GKS Katowice

 

29. kolejka

 

2018-04-07: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk
2018-04-07: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 
2018-04-07: Espadon Szczecin – Jastrzębski Węgiel      
2018-04-07: MKS Będzin – Asseco Resovia
2018-04-07: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn
2018-04-07: Onico Warszawa – Cuprum Lubin                 
2018-04-07: Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom                         
2018-04-07: Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

30. kolejka

 

2018-04-14: Aluron Virtu Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała
2018-04-14: Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz
2018-04-14: Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa
2018-04-14: MKS Cuprum Lubin – GKS Katowice            
2018-04-14: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin                            
2018-04-14: Asseco Resovia – Espadon Szczecin                             
2018-04-14: Jastrzębski Węgiel – Dafi Społem Kielce   
2018-04-14: PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Terminy meczów mogą ulec zmianie z powodu udziału drużyn w europejskich pucharach oraz transmisji telewizyjnych.

 

Transmisje spotkań PlusLigi w sezonie 2017/18 na sportowych antenach Polsatu.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze