Nice 1 Liga: Nocoń oficjalnie pierwszym trenerem Podbeskidzia

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Nocoń oficjalnie pierwszym trenerem Podbeskidzia
fot. Cyfrasport

Podbeskidzie Bielsko-Biała rozwiązało kontrakt z Janem Kocianem, w związku z tym oficjalnie trenerem pierwszoligowej drużyny piłkarskiej został Adam Nocoń. Ze względu na konflikt Słowaka z władzami klubu Nocoń prowadził zespół od połowy sierpnia.

"W związku z rozwiązaniem kontraktu z Kocianem, umowa z Noconiem, jako pierwszym trenerem Podbeskidzia została przedłużona do 30 czerwca 2018 z opcją przedłużenia o kolejny rok" - poinformował w czwartek klub.

Nocoń przed przyjściem do Podbeskidzia był trenerem BKS Stali Bielsko-Biała. Urodzony w Bolesławcu szkoleniowiec grał m.in. w Ruchu Radzionków, GKS Bełchatów i Górniku Łęczna. Trenował m.in. GKS Tychy, a przed przyjściem do BKS drużynę Ruchu Zdzieszowice.

Konflikt Kociana z władzami klubu trwał niemal od początku sezonu. Przed rozpoczęciem pracy przez Noconia Słowaka zastępował Dariusz Fornalak (odszedł z Podbeskidzia 14 sierpnia).

"Górale" po 11 kolejkach spotkań w tabeli zajmują siódme miejsce z dorobkiem 17 punktów. Ich spotkanie ligowe z Rakowem Częstochowa nie zostanie rozegrane w ten weekend, a dopiero 18 października. Zamiast tego podopieczni Noconia zagrają w sobotę wyjazdowy sparing z Ruchem Chorzów.

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie