El. MŚ 2018: Lewandowski królem strzelców!

Piłka nożna

Cristiano Ronaldo nie zdobył bramki w meczu Portugalia - Szwajcaria, a to oznacza, że królem strzelców eliminacji mistrzostw świata został Robert Lewandowski! Reprezentant Polski zakończył zmagania z 16 bramkami, a Portugalczyk zanotował o jedno trafienie mniej.

Zacięta rywalizacja między tymi wybitnymi łowcami bramek trwała niemal od początku eliminacji. O ile Lewandowski wystąpił we wszystkich dziesięciu meczach od pierwszej do ostatniej minuty, to Ronaldo opuścił pierwsze spotkanie ze Szwajcarią, a z Andorą pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. To nie przeszkodziło mu jednak w zdobyciu aż 15-stu bramek. Tylko bramkarz reprezentacji Węgier we wrześniu tego roku nie skapitulował po jego strzale... Oczywiście aż do wtorku.

 

Lewandowski był równie regularny: nie trafił tylko w rewanżowym meczu z Danią, ale akurat wtedy cała drużyna zagrała słabiej i nie zdobyła żadnej bramki. W trakcie eliminacji zanotował trzy hat-tricki (z Danią, Rumunią oraz Armenią), a ogólny dorobek 16-stu bramek w całych eliminacjach to najlepszy wynik w historii kwalifikacji do wielkich imprez w Europie. Do tej pory z 14-stoma trafieniami prowadził Predrag Mijatovic.

 

W ostatnim meczu fazy grupowej Portugalia grała o awans ze Szwajcarią i bardzo potrzebowała bramek Ronaldo. Największa gwiazda tym razem jednak do siatki nie trafiła, co oznacza, że królem strzelców eliminacji został Lewandowski.

 

Najlepsi strzelcy eliminacji:

 

1. Robert Lewandowski (Polska) - 16
2. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 15
3. Romelu Lukaku (Belgia) - 11
4. Andre Silva (Portugalia) - 9
5. Marcus Berg (Szwecja) - 8
5. Christian Eriksen (Dania) - 8

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie