Siedmiu laureatów nagrody Kalos Kagathos 2017. Wyróżnieni Lang i Piechniczek

Inne

Czesław Lang otrzymał nagrodę Kalos Kagathos 2017 za całokształt osiągnięć sportowych i wkład w rozwój kolarstwa w Polsce m.in poprzez organizację corocznego wyścigu Tour de Pologne.

- To podsumowanie tego, co zrobiłem jako zawodnik i co starałem się zrobić poza życiem sportowym dla dyscypliny jaką jest kolarstwo i dla Polski. Starałem się przekazać doświadczenie, które zdobyłem. Tour de Pologne to wizytówka Polski. W przyszłym roku będzie 25 lat jak organizujemy go w nowej formie. Cieszę się, że te osiągnięcia i sportowca i menadżera sportowego zostały docenione. Ten medal jest dla mnie wielkim wyróżnieniem - powiedział po otrzymaniu nagrody Czesław Lang.

- Wszyscy członkowie kapituły skazani są na dbałość o realizację platońskiej zasady "kalos kagathos", czyli dobre i piękne. Staramy się dobierać kandydatów, wybitnych sportowców, którzy w życiu sportowym osiągnęli wyżyny kunsztu. Dbamy także o to, aby równolegle do osiągnięć w okresie zawodniczym dochodziły sukcesy w pracy zawodowej, twórczej, artystycznej, politycznej - uzasadnił wybór członek kapituły Ryszard Niemiec.

 

Oprócz Czesława Langa medale otrzymali: Iwona Bielska, Antoni Piechniczek, Edward Mleczko, Zbigniew Pacelt, Grażyna Rabsztyn oraz Aleksander Ronikier.

 

Obie wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie