PŚ florecistek: 17. lokata Walczyk w Cancun, triumf Amerykanki Kiefer

Julia Walczyk (KU AZS-UAM Poznań) zajęła 17. miejsce i była najlepsza z polskich florecistek w zawodach w meksykańskim Cancun, które zainaugurowały sezon Pucharu Świata. Zwyciężyła Amerykanka Lee Kiefer.

Zajmująca 17. lokatę w światowym rankingu Walczyk w 1/32 finału wygrała z Włoszką Olgą Rachele Calissi 15:13, a w kolejnej rundzie uległa Niemce Leonie Ebert 10:15.

Do 1/16 finału dotarła również Julia Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań) i Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), zajmując - odpowiednio - 23. i 32. miejsce.

Pierwsza z nich pokonała Francuzkę Anitę Blaze 15:12, by następnie przegrać z Włoszką Camillą Mancini 13:15, a Synoradzka po zwycięstwie nad 14. w klasyfikacji florecistek Koreanką Hee Sook Jeon 15:7, w takim samym stosunku uległa później Włoszce Beatrice Monaco.

Pozostałe trzy biało-czerwone w turnieju głównym, z udziałem 64 zawodniczek, przegrały pierwsze pojedynki i zajęły następujące pozycje: 35. Martyna Jelińska, 47. Marta Łyczbińska (obie Budowlani Toruń), 62. Marika Chrzanowska (KU AZS-UAM Poznań).

W finale Kiefer, która turniej PŚ wygrała po raz piąty w karierze, pokonała Włoszkę Alice Volpi 15:14.