Kibic siatkówki zmarł na trybunach

Siatkówka
Kibic siatkówki zmarł na trybunach
fot. PAP

Do wielkiego nieszczęścia doszło przed meczem siatkówki w lidze włoskiej. Przed spotkaniem Civitanova - Ravenna na trybunach doszło do tragedii. Ze względu na problemy z sercem zmarł 61-letni kibic jednej z ekip.

Z powodu śmierci kibica Civitanovy, Giuseppe Costantino, władze ligi zdecydowały się przełożyć mecz. Data jego rozegrania, zostanie podana w ciągu kilku dni.

61-latek zmarł na oczach tysięcy widzów, zgromadzonych na trybunach hali Eurosuole Forum w miejscowości Civitanova Marche. Do tragicznego zdarzenia doszło na krótko przed wyjściem obu drużyn na parkiet. Włoch wspinał się po schodach trybuny przeznaczonej dla lokalnych kibiców, w pewnym momencie nieoczekiwanie osunął się na ziemię. Constantino został przeniesiony na wyższe kondygnacje areny i poddany reanimacji, niestety nie przyniosła ona skutku. Przyczyną zgonu były najprawdopodobniej problemy z sercem. Dramat rozgrywał się na oczach zarówno fanów, jak i zawodników.

Po konsultacjach, generalny manager Civitanovy, Beppe Cormio, ogłosił przez mikrofon, że mecz zostaje odwołany i w konsekwencji przełożony.

 

- Z powodów moralnych oraz z szacunku dla rodziny, nie mogliśmy grać. Byliśmy sfrustrowani, odczuwaliśmy ból jego rodziny. Niektórzy zawodnicy zupełnie nie wiedzieli co się dzieje. Władze Ligi zadecydują, kiedy rozegramy mecz. - powiedział.

-  Nie było warunków do grania. - potwierdził trener Ravenny Fabio Soli. - Mogę tylko złożyć najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego. Nigdy nie spotkałem się z podobną tragedią. - dodał.

no, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie