Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W bardzo ciekawie zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu Plusligi Indykpol AZS Olsztyn podejmie we własnej hali siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Goście dobrze czują się jednak na terenie tego rywala, więc zapowiada się pasjonująca walka. Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel od 14:45 w Polsacie Sport.

Po rozegraniu zaległego meczu z BBTS-em Bielsko-Biała z 1. kolejki, teraz ekipa Jastrzębskiego przystąpi już normalnie, zgodnie z ligowym kalendarzem do 7. serii gier. Jedno spotkanie mniej mają olsztynianie. – W tym roku rozgrywki ligowe są tak skonstruowane, że częstotliwość grania jest bardzo duża. Z jednej strony nie ma nawet czasu, żeby potrenować, ale z drugiej strony też nie siedzimy przez cały tydzień w hali i nie "kisimy się", tylko ciągle coś się dzieje. Kończy się jeden mecz, a następnego dnia już przygotowujemy się do następnego. Jest to dla nas dość mocno obciążające, ale ciekawe. To jest to, co kochamy, grać w siatkówkę – mówi Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego.

 

W ubiegłym sezonie te dwie ekipy rywalizowały o awans do strefy medalowej Plusligi. Lepsza o zaledwie dwa punkty okazała się drużyna dzisiejszych gości. Nawet bezpośrednie mecze tych zespołów były niezwykle wyrównane. Olsztynianie na wyjeździe co prawda przegrali 2:3, ale w czwartym secie byli bardzo blisko wygranej. W drugim spotkaniu lepszy okazał się AZS, wygrywając 3:1.

 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla na początku listopada zagrają z cypryjską Omonią Nikozja o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz z Omonią jastrzębianie rozegrają 8 listopada, rewanż zaplanowano cztery dni później.

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel od 14:45 w Polsacie Sport.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze