Zenit Kazań wywalczył Superpuchar Rosji

Siatkówka
Zenit Kazań wywalczył Superpuchar Rosji
fot. Cyfrasport

Siatkarze Zenita Kazań pokonali Dynamo Moskwa 3:0 w meczu 9. kolejki rosyjskiej Superligi. Stawką tego spotkania był również Superpuchar Rosji.

W sobotni wieczór Zenit zrealizował swój pierwszy cel w tym sezonie. Drugim będzie Puchar Rosji. Turniej z udziałem czterech zespołów zostanie rozegrany 2–3 grudnia. W półfinałach Zenit, który broni tego trofeum, zmierzy się z Lokomotiwem Nowosybirsk, a Biełogorie Biełgorod z Kuzbassem Kiemierowo.

 

W spotkaniu z Dynamem Moskwa gospodarze mieli wyraźną przewagę. Najwięcej punktów zdobyli Maksim Michajłow (14), Artiom Wolwicz (10) oraz Wilfredo Leon (9). Zenit miał dużą przewagę m.in. w bloku 13:5 i popełnionych błędach 18:31.

 

– Najważniejsze, że udało się dzisiaj zapełnić trybuny w hali. Gra nie trwała długo, ale kibice chyba byli zadowoleni. W Dynamie było wielu kontuzjowanych. Dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania i taktycznie zagraliśmy bez zarzutu. Mieliśmy też przewagę w klasie graczy – powiedział trener Zenita Władimir Alekno.

 

Zespół z Kazania zobaczymy w Polsce w Klubowych Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną od 12 do 17 grudnia. W fazie grupowej spotka się w Łodzi z PGE Skrą Bełchatów, Club Ciudad de Bolivar (Argentyna) i Shanghai Volleyball Club (Chiny).

 

Przypomnijmy, że we wrześniu Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał z Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej decyzję Prezydium Zarządu FIVB o zmianie federacji macierzystej dla Wilfredo Leona. To oznacza, że od tego momentu zawodnik gra  na polskim certyfikacie. Dwuletnia karencja, po której Wilfredo Leon będzie mógł grać w reprezentacji Polski biegnie od 24 lipca 2017 roku.

 

Zenit Kazań – Dynamo Moskwa 3:0 (25:19, 25:21, 25:14)

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze