Były lider rankingu ATP: Zasady Next Gen? To świetny pomysł!

Tenis

- Mamy do czynienia z nowym turniejem, a świeże zasady sprawiają, że jest on jeszcze bardziej emocjonujący. Co więcej, w niedalekiej przyszłości może być głośno o zawodnikach, którzy biorą udział w Next Gen ATP Finals 2017 - powiedział trener Rafaela Nadala, a także były lider rankingu ATP Carlos Moya.

Tomasz Tomaszewski: W jakiej kondycji jest obecnie twój podopieczny Rafael Nadal?

Carlos Moya: Rafa czuje się już lepiej. To był długi sezon z wieloma wyzwaniami, dużą dawką stresu, a także wieloma meczami do rozegrania. Na szczęście udało mu się zrealizować swoje cele, którymi było wygranie wielkiego szlema (Nadal triumfował w Australian Open i French Open) oraz powrót na pierwsze miejsce w rankingu ATP.

Jaka jest twoja rola tutaj? Wiemy, że będziesz udzielał również wywiadów w mix zonie.

Reprezentuję tutaj również Akademię Rafaela Nadala. Staram się informować ludzi, a przede wszystkim dzieci, że na pięknej wyspie Majorka znajduje się świetna akademia tenisowa, z bogatym zapleczem, a naukę prowadzi w niej sztab profesjonalnych trenerów. Planuję powiedzieć im, że są tam mile widziani.

Powiedzmy, że znalazłby się 13-letni chłopiec z Polski, z biednej rodziny, który chciałby uczyć się tenisa i brać udział w międzynarodowych turniejach. Gdyby wysłał zgłoszenie do akademii, to zostałby przyjęty czy musiałby płacić?

Jest to pytanie, które należałoby raczej zadać osobom decyzyjnym w akademii, pracującym tam na co dzień. Ja jestem głównie trenerem Rafy i jedynie staram się pomagać trenerom w wyszukiwaniu młodych talentów.

Co myślisz o inicjatywie ATP we wprowadzaniu zasad Next Gen?

Myślę, że to dobry pomysł. Mamy do czynienia z nowym turniejem, a świeże zasady sprawiają, że jest on jeszcze bardziej emocjonujący. Co więcej, w niedalekiej przyszłości może być głośno o zawodnikach, którzy biorą udział w Next Gen ATP Finals 2017.

Tomasz Tomaszewski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie