Adamek na liście życzeń Fury'ego

Sporty walki

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) w Częstochowie wygrał swój kolejny pojedynek i mimo 40 lat na karku wciąż marzy o wielkiej walce. Z pomocną dłonią może wyjść mu... Tyson Fury (25-0, 18 KO), który opublikował listę swoich potencjalnych rywali.

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) wypunktował na dystansie dziesięciu rund Freda Kassiego (18-7-1, 10 KO) w walce wieczoru gali w Częstochowie. "Góral" wrócił do ringu po imponującym zwycięstwie na czerwcowej gali Polsat Boxing Night, kiedy to pewnie wypunktował Solomona Haumono. Wygrana oznacza, że Polak znów będzie chciał zawalczyć. Marzy mu się jeszcze jeden wielki pojedynek. "Nie porywałbym się na największych, czyli Anthony Joshua i Deontay Wilder" - mówił Maciej Miszkiń.
 
Okazuje się, że "Góral" jest na liście potencjalnych kandydatów innego wielkiego nazwiska wagi ciężkiej. Wracający do ringu Tyson Fury zamieścił w mediach społecznościowych listę oponentów, z którymi chciałby się zmierzyć, a obok Polaka są tam między innymi Aleksander Powietkin, Joseph Parker, Anthony Joshua, Chris Arreola, Dereck Chisora, Tony Bellew czy Shannon Briggs.
 
Fury po raz ostatni wystąpił w ringu w listopadzie 2015 roku pokonując Władimira Kliczkę. Został tym samym królem wagi ciężkiej, jednak w wyniku problemów osobistych zwakował pasy, które 12 miesięcy później zgarnął Anthony Joshua (20-0, 20 KO).
 
Powrót Fury'ego planowany jest w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.
 
Skrót walki Adamek - Kassi w załączonym materiale wideo.
CH, Polsat Sport, ringpolska.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie