Łebkowski zadebiutuje w ACB! "Walka na FEN 20 aktualna"

Sporty walki

Kamil Łebkowski (16-6, 9 KO, 2 SUB), który dotychczas występował m.in. na galach Fight Exclusive Night, zadebiutuje dla federacji ACB. Polak pierwszy swój pojedynek dla czeczeńskiej organizacji ma stoczyć 13 stycznia w Groznym.

Łebkowski ostatnio walczył w 12 sierpnia na gali FEN 18: Summer Edition. Polak przegrał z Daguirem Imavovem przez jednogłośną decyzję sędziów. "Bomba" miał się szykować do marcowej, jubileuszowej gali FEN 20. Jak dowiedział się Polsatsport.pl walka na Torwarze cały czas pozostaje aktualna.

 

- Organizacja ACB zaoferowała mi na razie jedną walkę. W razie zwycięstwa możliwe, że będziemy rozmawiać o dalszej współpracy. To jednak w tym momencie zbyt odległe plany. Cały czas w moim kalendarzu aktualnym wydarzeniem jest FEN 20 i zamierzam stoczyć pojedynek na Torwarze - zdradza "Bomba".

 

Czeczeni już wcześniej kusili Łebkowskiego, ale ten odmówił. 29-latek liczył, że zgłosi się po niego największa organizacja MMA na świecie, UFC. Dwie porażki, wspomniana z Imavovem oraz z Gabrielem Silvą sprowadziły jednak go na ziemię.

Rywalem Polaka na gali w Groznym ma być Saikhan Dzhabrailov (2-2), który wszystkie swoje pojedynki toczył dla ACB. "Bomba" dla federacji FEN walczył czterokrotnie, dwa razy wygrał, dwa przegrywał.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie