Na pewno największymi wygranymi 2017 roku z Nice 1 Ligą byli piłkarze Sandecji Nowy Sącz i Górnika Zabrze, którzy po fantastycznej wiośnie awansowali do Ekstraklasy. Na wielkie słowa uznania zasługują obydwie drużyny, ale wyczyn Górnika, który rzutem na taśmę awansował z 9. na 2. miejsce pierwszoligowej tabeli był wręcz niesamowity. Cała końcówka sezonu 2016/2017 dostarczyła kibicom niezapomnianych emocji, a do ostatniej kolejki o drugie miejsce premiowane awansem biło się 6 drużyn.

 

Ci, którzy przegrali z Górnikiem w korespondencyjnej walce, stanęli w szranki także w kolejnym sezonie, który jak na razie najlepiej układa się dla Chojniczanki. Podobnie jak na koniec 2016 roku piłkarze z Chojnic są liderem rozgrywek, ale tym razem nie chcą popełnić błędu z wiosny 2017, gdy seria remisów i niespodziewanych porażek zaprzepaściła ich szanse na Ekstraklasę. Za plecami lidera jest jednak bardzo ciasno i nawet 12. Podbeskidzie czy 13. Pogoń Siedlce wciąż ma stosunkowo małą, bo 11-punktową stratę do ekipy z Kaszub.

 

Druga połowa 2017 roku to także znakomita postawa beniaminków, którzy szturmem ruszyli na podbój drugiej klasy rozgrywkowej. Odra Opole jest po 19. kolejce druga, a Raków Częstochowa trzeci. Zespół spod Jasnej Góry w ostatnim tegorocznym spotkaniu pokonał kolejnego beniaminka - Puszczę Niepołomice, która z 26 punktami na koncie wciąż jest blisko ligowej czołówki. Czy te trzy drużyny wiosną będą biły się o awans? Być może, ale kandydatów do gry w Ekstraklasie jest cała masa - od Chojniczanki, przez Miedź i Stal, aż do... No właśnie... Czy możemy komukolwiek odbierać szanse w rundzie wiosennej? Po tym co stało się na początku 2017 roku nie wyrwiemy się chyba z żadną deklaracją.

 

Wydarzenia ostatniej - 19. kolejki podsumujemy w poniedziałkowym magazynie, który poprowadzi Szymon Rojek. Gośćmi programu, który rozpocznie się o 20:30 w Polsacie Sport będą nasi stali eksperci Andrzej Iwan i Tomasz Łapiński, a także prezes Górnika Łęczna Veljko Nikitović.