Transfer KSW! Debiut już w grudniu

Sporty walki
Transfer KSW! Debiut już w grudniu
fot. youtube.com

Organizacja KSW poinformowała na Twitterze, że na gali KSW 41 - która odbędzie się już 23 grudnia w Katowicach - zadebiutuje niepokonany francuski piórkowy Salahdine Parnasse (9-0-1, 1 KO, 4 SUB). Jego przeciwnikiem będzie prawdopodobnie Łukasz Rajewski (7-2-1NC, 5 KO).

Francuz do tej pory bił się na galach 100% Fight, lecz już niedługo będzie mógł pokazać się szerszemu gronu publiczności. Dla zawodnika, który lubi kończyć starcia poddaniami, będzie to oczywiście debiut dla największej polskiej organizacji MMA. Parnasse po raz ostatni walczył w październiku tego roku, kiedy "odklepał" Hyrama Rodrigueza (16-22, 5 KO, 4 SUB).

 

Dużo wskazuje na to, że jego przeciwnikiem będzie Łukasz Rajewski, dla którego będzie to powrót do kategorii piórkowej, w której to debiutował na zawodowej scenie MMA. Ostatnio w klatce pojawił się na gali KSW 38, kiedy wypunktował Sebastiana Romanowskiego w limicie umownym do 68 kilogramów.

 

O KSW 41:

 

W walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku Borys Mańkowski będzie bronił tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej przeciwko Dricusowi Du Plessis, a Popek Monster skrzyżuje rękawice z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Oprócz nich w okrągłej klatce KSW zobaczymy również pojedynek mistrzowski w wadze piórkowej pomiędzy Kleberem Koike Erbstem a Arturem Sowińskim. W królewskiej kategorii wagowej w walce eliminacyjnej do starcia mistrzowskiego walczyć będą Michał Andryszak i Fernando Rodrigues Jr. Naprzeciw siebie staną również Marcin Wrzosek i Roman Szymański, a do klatki po raz drugi wejdzie brązowy medalista z igrzysk olimpijskich w Londynie, Damian Janikowski. W katowickim Spodku zmierzą się również niepokonani w klatce KSW Kamil Szymuszowski i Grzegorz Szulakowski.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze