Tysiące osób uczciło pamięć piłkarzy Chapecoense w rocznicę tragedii

Piłka nożna
Tysiące osób uczciło pamięć piłkarzy Chapecoense w rocznicę tragedii
fot. PAP

Tysiące osób uczciło w Chapeco pamięć 19 piłkarzy Chapecoense, trenera zespołu oraz pozostałych 51 ofiar katastrofy lotniczej, do której doszło rok temu w górach niedaleko lotniska w Medellin. Brazylijska drużyna leciała do Kolumbii na finał Copa Sudamericana.

Tłum zaczął zbierać się już we wtorkowy wieczór czasu miejscowego w pobliżu stadionu Chapecoense, a następnie przeszedł do katedry św. Antoniego. Odbyła się tam pełna emocji uroczystość, w której wziął udział m.in. dziennikarz Rafael Henzel - jedna z sześciu osób (w tym trzech piłkarzy), które przeżyły katastrofę. Zgromadzeni przywitali go owacją. Na wielkim ekranie wyświetlano zdjęcia ofiar, a na ołtarzu zapalono 71 świeczek.

O godz. 1.15 w nocy czasu lokalnego, czyli w porze katastrofy sprzed roku, zaczęły bić dzwony i trwało to przez kilka minut. Wiele osób zaczęło wówczas płakać, słychać też było głosy odmawiających modlitwy. Następnie odegrano hymn Chapecoense i wiele osób, które nie zmieściły się w świątyni zaczęły skandować klubowy okrzyk "Vamos, vamos Chape". Czuwanie trwało do rana, a zakończyło się o godz. 6.30 rano mszą poświęconą pamięci ofiar tragedii.

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie