MŚ 2017 w piłce ręcznej kobiet: Polska - Szwecja na początek

Piłka ręczna
MŚ 2017 w piłce ręcznej kobiet: Polska - Szwecja na początek
fot. PAP

Od sobotniego meczu ze Szwecją rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata w Niemczech polskie piłkarki ręczne. Stawkę w grupie B, która gra w Bietigheim-Bissingen, uzupełniają: obrońca tytułu Norwegia oraz Węgry, Czechy i Argentyna. Początek meczu Polska - Szwecja o 18:00.

Oba zespoły przybyły do Niemiec mocno podbudowane swoją postawą w ostatnich sprawdzianach przed MŚ. Polki w Craiovej wysoko pokonały gospodarza turnieju towarzyskiego Rumunię (brązowy medalista poprzednich MŚ), mistrza globu z 2013 roku Brazylię i Macedonię. Z kolei Szwedki wygrały z utytułowanymi Dunkami.

„Jeśli uda nam się pokazać to, co zaprezentowaliśmy w Rumunii, to być może sprawimy jakąś niespodziankę. Z pewnością to były zwycięstwa, które dały nam przekonanie, że potrafimy grać w piłkę i to z dobrymi zespołami” – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Leszek Krowicki.

Trener Szwedek Henrik Signell podkreślił, że będzie to z pewnością trudne spotkanie, ponieważ pierwszy mecz turnieju jest zawsze ważny. Ocenił, że w tych mistrzostwach widzi nawet dziesięć zespołów, które są w stanie znaleźć się w półfinałach i walczyć o medal.

Drużyna "Trzech Koron" największe sukcesy odniosła w mistrzostwach Europy, w których w 2010 roku zajęła drugie, a w 2014 trzecie miejsce. Na poprzednich MŚ, przed dwoma laty, obie ekipy także zmierzyły się w fazie grupowej. Wtedy górą były Skandynawki (31:30), ale na koniec turnieju zostały sklasyfikowane za Polkami, na dziewiątym miejscu. Biało-czerwone były czwarte.

Terminarz sobotnich spotkań grupy B:

14.00 Czechy - Argentyna
18.00 Szwecja - Polska
20.30 Norwegia - Węgry

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie