Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Mecz Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys to dla obu stron coś więcej niż tylko inauguracja fazy grupowej ligi Mistrzów. Oba kluby są dość mocno emocjonalnie związany. Relacja trwa już od wielu lat. Na boisku nie powinniśmy spodziewać sie jednak sentymentów. Transmisja meczu Jastrzębski Wegiel - Berlin Recycling Volleys w Polsacie Sport.

Kontakty pomiędzy obydwoma klubami zaczęły się wiele lat temu. Mark Lebedew rozpoczął karierę w Polsce w 2007 roku jako członek sztabu szkoleniowego Roberto Santilliego. Był wówczas odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne drużyny. Od zawsze marzył jednak o pracy w roli pierwszego trenera, więc kiedy dostał taką szansę w 2009 roku z klubu niemieckiej Bundesligi SG Eschenbachr Eltmann, postanowił przeprowadzić się za naszą zachodnią granicę. Kilka lat później wrócił do Jastrzębia-Zdroju już jako trener Berlin Recycling Volleys na przedsezonową prezentację i mecz otwarcia sezonu Jastrzębskiego Węgla. Później jeszcze dwa razy przyjmował zaproszenia na tego rodzaju wydarzenia.

– Związki między obydwoma klubami wynikają z niewielkiej odległości, jaka je dzieli, ale przede wszystkim z czysto ludzkich relacji – wyjaśnia Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Opiekun JW pracował w berlińskim klubie przez pięć lat, trzykrotnie sięgając w tym czasie po mistrzostwo Niemiec i dwa razy kończąc rozgrywki jako wicemistrz kraju. W 2015 roku doprowadził BR Volleys do historycznego brązowego medalu Ligi Mistrzów. Bezpośrednio po tamtym sezonie drugi raz w swojej karierze podjął pracę w  Jastrzębskim Węglu. Obecnie jest to już jego trzeci sezon nieprzerwanie w roli szkoleniowca Pomarańczowych.

Więcej o relacjach łączących oba kluby przeczytacie TUTAJ.

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Berlin Recycling Volleys od godz. 20:30 w Polsacie Sport. Komentują: Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

RH, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze