Ortiz znokautował rywala i... starł się z Wilderem! Hitowa walka coraz bliżej? (WIDEO)

Sporty walki
Ortiz znokautował rywala i... starł się z Wilderem! Hitowa walka coraz bliżej? (WIDEO)
fot. youtube/PBC

Luis Ortiz (28-0, 24 KO) w piątek wrócił po niemal roku przerwy do ringu i już w drugiej rundzie znokautował Daniela Martza (16-6-1, 13 KO). Chwilę po zakończonym pojedynku miał poważniejszego rywala - zmierzył się bowiem... z Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO). Chodzi oczywiście o potyczkę słowną.

Kubańczyk był zawieszony po wpadce dopingowej, lecz koniec końców organizacja WBC dała mu zielone światło na powrót. Szybko zorganizowano mu więc walkę na piątkowej gali Premier Boxing Champions w Hialeah, na której błyskawicznie uporał się z Danielem Martzem. Miał go na deskach już w pierwszej rundzie, po czym rozprawił się z nim w drugiej. Od razu po tym odwrócił się twarzą do komentującego starcie Deontaya Wildera.

 

Po chwili doszło do ich spotkania twarzą w twarz w ringu. Obaj zawodnicy mieli zmierzyć się już w tym roku, ale na skutek problemów dopingowych Ortiza, walka została odwołana.

 

- Joshua nie chce walczyć z tobą, nie chce walczyć ze mną, więc dajmy tę walkę światu i zmierzmy się - powiedział Ortiz.

 

- Dziękuj Bogu, że po raz kolejny otrzymałeś błogosławieństwo. A dlatego że tak się stało, ja również cię pobłogosławię. Myślę, że jesteś jednym z najlepszych, a ja chcę udowodnić, że jestem jednym z najlepszych. Musimy więc walczyć. Dam ci drugą szansę. Idę po ciebie, jestem gotowy i nie chcę żadnych wymówek - skwitował Wilder.

 

Czy w końcu dojdzie do długo oczekiwanego pojedynku?

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze