Siostrzeniec Małysza wygrał zawody! 17-latek idzie w ślady mistrza

Zimowe
Siostrzeniec Małysza wygrał zawody! 17-latek idzie w ślady mistrza
fot. PAP

Adam Małysz, kiedy miał 17 lat debiutował w zawodach Pucharu Świata. Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie, w tym samym wieku zadebiutuje w konkursie najwyższej rangi jego siostrzeniec, Tomasz Pilch. Młody skoczek w sobotni wieczór wygrał pierwsze w karierze zawody Pucharu Kontynentalnego.

Sukces siostrzeńca Małysza jest wielkim zaskoczeniem. Zawodnik ten bowiem do tej pory jeszcze nie zdobył choćby punktu w Pucharze Kontynentalnym, czyli zapleczu zawodów Pucharu Świata. W „drugiej lidze” Pilch podczas konkursu w Whistler zaprezentował się z rewelacyjnej strony. Już po pierwszej serii był liderem, a drugi skok tylko potwierdził, że to nie jest przypadek.

 

Polak wyprzedził zawodników, którzy już startowali w Pucharze Świata - Philippa Aschenwalda, Viktora Polacka, czy Klemensa Murańkę, który zajął dopiero 25. miejsce. Już w niedzielę wieczorem Pilch będzie miał szansę na kolejne podium Pucharu Kontynentalnego. Wtedy odbędzie się bowiem drugi konkurs w  Whistler.

 

- Wielkie brawa! Niesamowita wiadomość – skomentował sukces siostrzeńca Małysz. Pilch nie ukrywa, że chce iść w ślady wujka. Jego największym marzeniem jest wyjazd na igrzyska olimpijskie i przywiezienie z tej imprezy medalu. Na razie jednak musi przebić się do pierwszej kadry i zawodów Pucharu Świata. Biorąc jednak pod uwagę jego dyspozycję, będzie to tylko kwestia czasu.

 

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze