Europejskie potęgi zawitały do Polski! Reportaż z Lech Conference i Lech Cup

Piłka nożna

Już po raz ósmy do Poznania przybyły rzesze trenerów na kolejną edycję Lech Conference. W tym roku w stolicy Wielkopolski pojawili się topowi trenerzy m.in. Czesław Michniewicz i Jacek Magiera, a także szkoleniowcy zza granicy. Zwieńczeniem trzydniowej imprezy był turniej Lech Cup, na który przybyły potęgi europejskiego futbolu.

Konferencja oraz turniej organizowane przez Lech Poznań stały się już tradycją i na stałe zagościły w kalendarzach trenerów z całej Polski. W tym roku swoje prelekcje mieli m.in. Michniewicz, Magiera, czy też Nenad Bjelica. Pojawili się również trenerzy z Akademii Manchesteru City i Feyenoordu Rotterdam.

 

Na trybunach Areny Poznań zasiadło około tysiąca obserwatorów, głównie trenerów z mniejszych szkółek. Tematów było wiele, przeważały te związane ze szkoleniem młodzieży oraz taktyką.

 

Na sobotę i niedzielę zaplanowano turniej rocznika U-12 z udziałem ośmiu ekip. Chelsea, Inter Mediolan czy wspomniany Manchester City, to tylko niektóre zespoły, które wzięły udział w zawodach. Najlepiej zaprezentował się Lech Poznań, który w finale pokonał "The Blues" po serii rzutów karnych.

 

Pojawienie się tak uznanych europejskich klubów oraz trenerów potwierdza jedynie, że zarówno konferencja jak i turniej wyrobiły sobie dobrą markę.

 

Reportaż z Lech Conference i Lech Cup w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze