KMŚ 2017: Sada Cruzeiro nie obroni tytułu. Zenit w finale!

Zenit Kazań wygrał w pierwszym meczu półfinałowym Klubowych Mistrzostw Świata z Sadą Cruzeiro 3:0 (25:23, 25:19,25:18). Oznacza to, że Brazylijczycy nie obronią tytułu po raz drugi z rzędu. W finale siatkarze z Rosji zmierzą się ze zwycięzcą meczu PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova.

W tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata w meczu półfinałowym został rozegrany przedwczesny finał. Od dwóch lat Sada Cruzeiro walczyła z Zenitem Kazań o tytuł i dwukrotnie była górą. Wiadomo jednak, że Brazylijczycy tego sukcesu nie powtórzą.

Już pierwszy set dał kibicom zgromadzonym w Tauron Arenie Kraków wiele emocji. Fantastycznie rozpoczęli siatkarze Sady obejmując prowadzenie 5:2. Zenit zaprezentował jednak kilka dobrych zagrań i szybko doprowadził do wyrównania, a na pierwszą przerwę techniczną zszedł prowadząc jednym "oczkiem". W końcówce seta Rosjanie osiągnęli czteropunktowe prowadzenie i kiedy wydawało się, że z łatwością rozstrzygną seta na swoją korzyść Brazylijczycy odrobili straty, a nawet mieli szanse na zwycięstwo, lecz Evandro pomylił się w ostatniej akcji atakując w antenkę.

Początek drugiej odsłony nie zwiastował tego, co wydarzyło się później. Po bardzo wyrównanej walce dominować zaczęli mistrzowie Rosji i prowadzili już 12:20! Kilka dobrych bloków Isaca i Simona pozwoliło Brazylijczykom odrobić kilka punktów, lecz po zepsutej zagrywce Leala to Rosjanie cieszyli się ze zwycięstwa.

Podopieczni trenera Marcelo Mendeza stanęli pod ścianą. Brazylijczycy z Lealem na czele walczyli jak mogli, lecz nie zdołali powstrzymać rozpędzonej maszyny prowadzonej przez trenera Władimira Alekno. Bezradność wywołała w szeregach obrońców tytułu dużą nerwowość i pod siatką zaczęło dochodzić do spięć. Rosyjski gigant uciął wszelkie dyskusje kapitalną grą i zameldował się w finale turnieju.

Zenit Kazań w finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu PGE Skra Bełchatów – Cucine Lube Civitanova.

Sada Cruzeiro – Zenit Kazań 0:3 (23:25, 19:25, 18:25)

Sada Cruzeiro: Nicolas Uriarte, Leal, Isac, Evandro, Filipe, Simon – Serginho (libero) – Fernando, Rodrigo, Rodriguinho

Zenit Kazań: Aleksander Butko, Matthew Anderson, Aleksander Gutsaljuk, Maksim Michajłow, Wilifredo Leon, Artiem Wolwicz - Aleksiej Werbow (libero) – Nikita Aleksiejew

Relacja zakończona

18:25 ZENIT PIERWSZYM FINALISTĄ KLUBOWYCH MISTRZOSTW ŚWIATA!

18:24 Blok Zenita wpadł w siatkę.

17:24 Gutsaljuk skończył. Piłka setowa dla Zenita.

17:23 Leal ominął blok Michajłowa.

16:23 Blok Leona.

16:22 Który to już dobry atak Leona... Czy Sada jeszcze się podniesie?

16:21 Simon z przesuniętej krótkiej między rękami Gutsaljuka.

15:21 Leon wykorzystał swoją szansę i skończył kolejny atak.

Czas dla Brazylijczyków.

15:20 Kolejny as serwisowy Zenita! Anderson uderzył naprawdę potężnie i precyzyjnie.

14:19 Zepsuta zagrywka Sady Cruzeiro.

14:18 Simon kiwnął perfekcyjnie. Kapitalnie obronił Leon, lecz Rosjanom nie udało się przebić piłki.

14:18 Rodrigo skończył z prawego skrzydła. Leon był jednak blisko obrony.

13:18 Anderson po raz kolejny obił palce Brazylijczyków. Przerwa dla trenera Mendeza.

13:17 Leal skutecznie z szóstej strefy.

12:17 Piłka zatrzymała się na taśmie po zagrywce Leala.

12:16 Aut po zagrywce Leona.

11:16 Michajłow się nie myli. Kolejny punkt z ataku rosyjskiego atakującego. Przerwa techniczna.

11:15 Leal zablokowany! Werbow odpowiedział gestykulując w kierunku Brazylijczyków i został ukarany żółtą kartką.

11:14 Leal pomylił się z lewego skrzydła.

Niegrzeczne zachowanie Leala. Gestykulował w kierunku rywali, co nie spodobało się Rosjanom. Sędzia przeprowadził rozmowę z kapitanami drużyn.

11:13 Leal uderzył nad blokiem. Butko i Gutsaljuk nie zdołali doskoczyć do poziomu Kubańczyka.

10:13 Popsuta zagrywka Simona.

10:12 Leal potężnie uderzył i wybił piłkę po rękach blokujących.

9:12 Filipe zaserwował w siatkę.

9:11 Challenge dla Brazylijczyków. Zmiana decyzji!

8:12 Brazylijczycy dotknęli siatki. Challenge na korzyść Rosjan!

Leon pomylił się w ataku zdaniem arbitra. Rosjanie poprosili o challenge.

8:11 Simon obok bloku Gutsaljuka.

7:11 Gutsaljuk uruchomiony na środku po świetnym przyjęciu.

7:10 Butko zaserwował w taśmę.

6:10 Gutsaljuk i Anderson zatrzymali Evandro. Wzrasta przewaga Zenita.

6:9 Leon z drugiej linii między rękami blokujących.

6:8 Isac między rękami Gutsaljuka.

5:8 Michajłow po bloku Filipe i Isaca. Przerwa techniczna.

5:7 Anderson wybił piłkę po palcach Brazylijczyków.

5:6 Tym razem Leon w aut.

4:6 As serwisowy Leona. Gwiazda Zenita trafiła w sam narożnik.

4:5 Autowa zagrywka Sady.

4:4 Wrzutka do Isaca. Brazylijczyk obił na środku ręce Wolwicza i Leona.

3:4 Wolwicz oszukał Isaca na środku i wbił efektownego gwoździa.

3:3 Tym razem Simon obił blok Leona.

2:3 Leon zaatakował górą na blokiem Simona.

2:2 Anderson zepsuł zagrywkę.

1:2 Michajłow uderzył po skosie z lewego skrzydła.

1:1 Filipe zaatakował po prostej nie dając szans na obronę rozgrywającemu Zenita.

0:1 Zenit rozpoczął od dobrej kiwki.

19:25 Leal zaserwował daleko w aut. Zenit prowadzi już 2:0!

19:24 Isac po bloku ze środka. Gutsaljuk był bliski obrony.

24:18 Anderson popisał się dobrym atakiem z szóstej strefy. Piłka setowa dla Zenita.

18:23 Dwie fantastyczne obrony Zenita nie pomogły. Michajłow zatrzymany przez Brazylijczyków.

17:23 Michajłow wysoko ponad blokiem Rodrigo.

17:22 Kiwka Andersona zablokowana przez Leala i Isaca.

16:22 Leal z lewego skrzydła. Brazylijczycy odrabiają straty. Czas dla trenera Alekny.

15:22 Świeżo wprowadzony Rodrigo zdobył punkt z prawego skrzydła.

13:22 Werbow był bliski obrony ataku ze środka Simona.

13:22 Butko zaserwował punktowo już drugi raz.

13:21 Filipe zaserował w siatkę.

13:20 Leal uderzył z szóstej strefy.

12:20 Wolwicz potężnie i bardzo efektownie uderzył ze środka.

12:19 Evandro uderzył po ciasnym skosie. Butko stał zbyt daleko, by podbić piłkę.

11:19 Zenit rozbija coraz mocniej Brazylijczyków.

11:18 Isac zaserował bardzo mocno, ale nie trafił w boisko.

11:17 Filipe przebił się przez rosyjski blok.

10:17 Rosjanie mieli rację. As serwisowy Michajłowa.

Michajłow zaserwował w aut. Rosjanie byli innego zdania i poprosili o challenge.

16:10 Michajłow się dziś nie myli. Skończył kolejną piłkę z prawego skrzydła. Przerwa techniczna.

10:15 Isac skończył piłkę przechodzącą.

9:15 Leon sforsował blok Brazylijczyków.

9:14 Isac dostał trochę za niską wystawę od Uriarte ale zdołał zmieścić piłkę w boisku.

8:14 Anderson zaserwował perfekcyjnie w róg boiska. Leal nie utrzymał przyjęcia. Kolejna przerwa dla obrońców tytułu.

8:13 Potrójny blok Zenita. Leal nie dał rady przebić się na drugą stronę.

8:12 Michajłow po raz kolejny wbija gwoździa. Atakujący jest nie do zatrzymania.

8:11 Simon ze środka po bloku. Werbow nie zdołał obronić.

7:11 Znakomita zagrywka Butko. Przymierzył idealnie do linii. Czas dla Sady Cruzeiro.

7:10 Simon dotknął siatki w bloku. Rosjanie odskakują.

7:9 Leal nie zgrał się w Uriarte i ratował się kiwką, lecz za obronę bardzo nieporadnie zabrał się Gutsaljuk.

6:9 Evandro zaserwował w taśmę.

6:8 Zepsuta zagrywka Zenita.

5:8 Leon udowadnił swoje wysokie umiejętności i popisał się asem serwisowym. Przerwa techniczna.

5:7 Siatkarze Zenita mieli rację! Piłka otarła się o blok.

Leon zdaniem sędziów kiwnął w aut. Rosjanie są innego zdania i proszą o challenge.

5:6 Filipe obił potrójny rosyjski blok.

4:6 Leon pewnie zaatakował na zasięgu po skosie. Libero Sady bez szans na obronę.

4:5 Potężny atak Michajłowa.

4:4 Leal z prawego skrzydła przebił się przez blok.

4:3 Zepsuta zagrywka Sady.

3:3 Isac ze środka.

2:3 Simon tym razem zaserwował w aut.

2:2 Potężny cios z zagrywki Simona. Leon nie utrzymał przyjęcia.

1:2 Simon musiał kończyć na trzy razy. Werbow szaleje w obronie.

0:2 Werbow popisał się świetną obroną, a kontrę wykorzystał Michajłow kiwając bardzo precyzyjnie za blok.

0:1 Aut po ataku Evandro.

Koniec seta! Zenit prowadzi 1:0!

23:25 Evandro uderzył w antenkę! Na zakończenie seta trzeba jednak poczekać, bo trener Sady Cruzeiro poprosił o challenge.

23:24 Kolejna wspaniała wymiana! Piłka setowa dla Zenita!

23:23 Evandro wykorzystał kontrę i doprowadził do wyrównania! Czas dla Zenita.

22:23 Michajłow zaserwował w siatkę.

21:23 Leon nie zwalnia tempa. Uderzył ponad blokiem bezpośrednio w boisko.

21:22 Aleksiejew wszedł na zagrywkę, ale ją popsuł.

20:22 Leal próbował ominąć potrójny blok, ale piłka spadła mu pod nogi.

20:21 Kolejny błąd rosyjskiej drużyny. Sada coraz bliżej wyrównania. Władimir Alekno poprosił o przerwę.

19:21 Anderson przyjął na drugą stronę, a przechodzącą piłkę wykorzustał Isac.

18:21 Evandro przedarł się przez podwójny blok Rosjan.

17:21 Potężna zagrywka Andersona! Brazylijczycy nie przebili piłki na drugą stronę.

Czas dla Sady Cruzeiro!

17:20 Kapitalna wymiana, którą zakończył Leon wybijając piłkę po bloku.

17:19 Michajłow tym razem z lewego. Ależ potężne uderzenie!

17:18 Ponownie Simon! Tym razem zaserwował bezpośrednio w boisko.

16:18 Simon skończył z przesuniętej krótkiej.

15:18 Filipe również pomylił się w polu serwisowym.

15:17 Aut po zagrywce Gutsaljuka.

14:17 Gutsaljuk zatrzymał Simona! Zenit coraz mocniejszy.

14:16 Zepsuta zagrywka Evandro. Przerwa techniczna.

14:15 Leon zaserwował bardzo mocno, ale też niecelnie. Rosjanie poprosili o challenge, ale nie mieli racji.

13:15 Evandro zaatakował piłkę sytuacyjną w aut. Zenit powiększa prowadzenie.

13:14 Leon zaatakował górą ponad rękami Evandro i Simona.

13:13 Evandro wyrównał spokojnym plasem z lewego skrzydła.

12:13 Leon delikatną kiwką skończył piłkę przechodzącą.

12:12 Wolwicz wbił gwoździa z krótkiej.

12:11 Zepsuta zagrywka Zenita.

11:11 Leon skończył atak z lewego skrzydła uderzeniem po prostej.

11:10 Michajłow po raz pierwszy zatrzymany! Piłka wróciła pond nogi atakującego.

10:10 Zepsuta zagrywka Zenita.

9:10 Leon zdobył punkt z lewego skrzydła uderzając po bloku.

9:9 Leal zdobył punkt atakiem z lewego skrzydła.

8:9 Leon uderzył z szóstej strefy.

8:8 Simon zdobył pierwszy punkt ze środka.

7:8 Bloku nie było! Autowy atak Filipe. Przerwa techniczna.

Challenge! Filipe zaatakował w aut zdaniem sędziów. Brazylijczycy są innego zdania.

7:7 Evandro popsuł zagrywkę.

7:6 Evandro wcisnął piłkę na drugą stronę trafiając w twarz blokującego Volvicha.

6:6 Leon zaatakował ponad rękami Evandro i Simona.

6:5 Michajłow zaserwował w siatkę.

5:5 Remis! Leon, Volvich i Butko zatrzymali Evandro.

5:4 As serwisowy Michajłowa. Leal nie utrzymał przyjęcia.

5:3 Michajłow uderzył ponad blokiem.

5:2 Evandro wbił efektownego gwoździa na potrójnym bloku.

4:2 Maksim Michajłow zaatakował po bloku.

4:1 Evandro uderzył po skosie bardzo wysoko i bardzo mocno.

3:1 As serwisowy! Nicolas Uriarte trafił w narożnik.

2:1 Ponad blokiem zaatakował Leal.

1:1 Robertlandy Simon popsuł zagrywkę.

1:0 Kapitalna akcja na rozpoczęcie widowiska! Nicolas Uriarte popisał się kiwką z drugiej piłki.

Prezentacja drużyny Zenit Kazań.

Prezentacja drużyny Sada Cruzeiro.

Zenit Kazań przez fazę grupową przebrnął bez straty seta! Sada Cruzeiro zanotowała porażkę z Cucine Lube Civitanova.

Czy zeszłoroczny triumfator zachowa szansę na zwycięstwo w turnieju?

Oba zespoły kończą już rozgrzewkę.

Witamy w naszej relacji z pierwszego meczu półfinałowego siatkarskich Klubowych Mistrzostw Świata!