Wyjątkowe ważenie w Japonii! Bijatyka, 12 kilogramów ponad limit i przebieranki (WIDEO)

Sporty walki
Wyjątkowe ważenie w Japonii! Bijatyka, 12 kilogramów ponad limit i przebieranki (WIDEO)
fot. Youtube

Noworoczne gale organizacji RIZIN Fighting Federation zawsze przynoszą sporo smaczków. Tym razem Brazylijka Gabi Garcia (4-0-1NC, 2 KO, 2 SUB) przekroczyła limit o 12 kilogramów, a przecież miała zmierzyć się z... 54-letnią Shinobu Kandori (4-1, 4 SUB). W Japonii doszło również do wymiany ciosów pomiędzy Ianem McCallem (13-5-1, 4 KO, 3 SUB) oraz Manem Kape (8-1, 4 KO, 3 SUB), którzy mieli zmierzyć się w kategorii do 61 kilogramów.

Sześciokrotna mistrzyni świata miała zmierzyć się z Shinobu Kandori, która nie występowała w MMA przez 17 lat. Brazylijka była zdecydowaną faworytką starcia w kategorii do 95 kilogramów. Do starcia jednak nie dojdzie ze względu na przekroczony limit przez Gabii Garcię. 32-latka wniosła na wagę o 12 kilogramów za dużo. Jeśli dojdzie do walki Brazylijka będzie cięższa od swojej rywalki o prawie 35 kilogramów!

 

Na oficjalnej ceremonii ważenia doszło również do przepychanek pomiędzy Ianem McCallem oraz Manem Kape, którzy wystąpią w walce wieczoru gali 29 grudnia w Saitama Super Arena. Portugalczyk zaczepił Amerykanina uderzeniem w tył głowy, a ten błyskawicznie odpłacił mu się uderzeniem z otwartej dłoni. Na całe szczęście błyskawicznie interweniowała ochrona i cały incydent zakończył się tylko na dwóch ciosach.

 

W Saitamie na ważeniu nie brakowało także dziwacznych strojów, w których na scenie pojawili się bohaterowie gali. W przypadku RIZIN to już jednak "codzienność"...

 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze