Zenit Kazań nie jest już liderem ligi rosyjskiej

Siatkówka
Zenit Kazań nie jest już liderem ligi rosyjskiej
fot. CyfraSport

Najlepszy siatkarski klub świata ostatnich miesięcy sensacyjnie stracił pozycję lidera rosyjskiej Superligi. Zenit długo notował serię bez porażki, jednak w tym sezonie poniósł już dwie. Zwycięzca Klubowych Mistrzostw Świata w niedzielę przegrał z Biełogorie Biełgorod i spadł na drugie miejsce po raz pierwszy od wielu miesięcy.

Zenit w ostatnich miesiącach i latach wygrywał niemal wszystko, co w europejskiej siatkówce było do wygrania. Zwycięzca trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów, czterech ostatnich mistrzostw Rosji i wreszcie triumfator Klubowych Mistrzostw Świata ma jednak problemy w rodzimej lidze: w 17. kolejce tego sezonu gigant został zdetronizowany przez Biełogorie Biełgorod. Zenit tym samym poniósł porażkę już w pierwszym meczu 2018 roku: w całym 2017 przegrał tylko raz.
 
Do hitowego spotkania oba zespoły przystępowały z 45 punktami i jedną porażką w 16 kolejkach. W starciu wagi ciężkiej po pięciosetowym thrillerze górą byli jednak gospodarze, a na parkiecie królowali Jan Ereszczenko (18 pkt) i Dmitrij Muserski (17). Najlepsi po stronie Zenita byli Wilfredo Leon i Maksim Michajłow (obaj 21 pkt), jednak lepiej jako zespół wypadło Biełogorie.
 
Podopieczni Gienadija Szypulina kontynuują niesamowity marsz i wygrali swój 13. mecz z rzędu. W ubiegłym roku Muserski i spółka mierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w dwumeczu w ramach Ligi Mistrzów i wówczas mistrz Polski został dwukrotnie rozbity (2x 1:3).
 
Biełogorie Biełgorod - Zenit Kazań 3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:12)
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze