Prezes Śląska: Celem jest silna drużyna i akademia

Piłka nożna
Prezes Śląska: Celem jest silna drużyna i akademia
fot. slaskwroclaw.pl

Nowy prezes występującego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław Marcin Przychodny zapowiedział, że cele klubu pozostają niezmienne. - Chcemy zbudować silną drużynę i akademię piłkarską – zadeklarował.

Przychodny prezesem Śląska został w poniedziałek, zastąpił odwołanego Michała Bobowca. Nowy szef klubu z Oporowskiej zapowiedział, że chociaż władze się zmieniły, cele pozostają te same.

- Chcę ustabilizować sytuację finansową klubu i stworzyć racjonalny budżet na 2018 rok. Niezmiennym celem jest budowa silnej drużyny i akademia piłkarska. To fundament i serce klubu. Ostatnia dwa lata były dla akademii owocne, ale chciałbym dalszego wzmocnienia, czytelnej polityki i jej realizacji – zapowiedział.

Plany zakładają, że siedziba klubu zostanie przeniesiona na nowy stadion, a Oporowska stanie się centrum treningowym i bazą dla akademii.

- Silna akademia musi być poparta infrastrukturą. Chcemy przygotować dokumentacje, kosztorys i przejść do fazy realizacji rozbudowy infrastruktury dla akademii. Chciałbym, aby akademia szerzej funkcjonowała w regionie, co byłoby korzystne dla budowania tożsamości klubu i obecności kibiców na trybunach – dodał nowy prezes Śląska.

Przychodny mówił o celach długofalowych, ale także najbliższych. Te pozostają bez mian i zespół trenera Jana Urbana po zasadniczej części sezonu ma się znaleźć w pierwszej ósemce.

- Sztab szkoleniowy pozostaje ten sam, a niezmiennym celem jest pierwsza ósemka. Potencjał drużyny, pomimo licznych i ciężkich kontuzji, jest taki, że powinna znaleźć się w grupie mistrzowskiej – zaznaczył.

W czwartek zespół Śląska wznowi treningi po przerwie zimowej i na pierwszych zajęciach miał się pojawić nowy zawodnik Tim Rieder. W zaistniałej sytuacji wypożyczenie niemieckiego obrońcy stanęło pod znakiem zapytania.

- To dopiero mój pierwszy dzień w klubie i jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, jeżeli chodzi o transfery zimą. Rozmawiałem już z trenerem Janem Urbanem i dyrektorem Adamem Matyskiem i mamy wspólną wizję drużyny. Wszystko się wyjaśni w najbliższych dniach – zapowiedział.

Przychodny do niedawna sprawował funkcję prezesa Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, które odbyły się w stolicy Dolnego Śląska w lipcu. Poza tym w przeszłości był członkiem komitetu organizacyjnego Euro 2012 oraz Pucharu Świata FIS w narciarstwie biegowym rozgrywanego na Polanie Jakuszyckiej.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie