Turniej Dawnych Mistrzów 2018: Legendarne kluby zagrają w Mielcu

Piłka nożna
Turniej Dawnych Mistrzów 2018: Legendarne kluby zagrają w Mielcu
fot. FKS Stal Mielec

Już 3 lutego na nowym boisku ze sztucznej nawierzchni na błoniach obok Stadionu Miejskiego w Mielcu odbędzie się trzecia edycja Turnieju Dawnych Mistrzów.

Turniej Dawnych Mistrzów jest jedyną imprezą piłkarską łączącą historię polskiego futbolu z współczesną formą przygotowań do rundy wiosennej, która odbywa się na terenie naszego kraju. W tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą udział drużyny, które tworzyły historię polskiego futbolu. Pogoń Lwów, Stal Rzeszów, Szombierki Bytom i Stal Mielec to kluby, które mają swoją markę i wspaniałe tradycje sportowe.

 

Wszystkie te zespoły w przeszłości zdobywały najważniejsze krajowe trofea, stąd też powstała nazwa zawodów. Pogoń Lwów była Mistrzem Polski czterokrotnie: 1922, 1923, 1925, 1926. Szombierki Bytom świętowały krajowy czempionat w 1980 roku, a Stal Rzeszów w 1975 roku sięgnęła po Puchar Polski. Gospodarz imprezy, Stal Mielec Mistrzem Polski była dwukrotnie: 1973 i 1976.

 

Turniej Dawnych Mistrzów ma przypomnieć kibicom o dawnych sukcesach tych zasłużonych dla polskiej piłki klubów. Jednocześnie zapewni okazję do gry z ciekawymi rywalami w zimowym okresie przygotowawczym, na nowym dobrym boisku ze sztucznej nawierzchni zbudowanym na błoniach obok Stadionu Miejskiego w Mielcu. Dla kibiców to okazja do dodatkowych emocji sportowych, atrakcyjna forma przygotowań do meczów ligowych.

 

Pierwsza edycja Turnieju Dawnych Mistrzów odbyła się w Mielcu w 2016 roku, FKS Stal gościła Widzew Łódź, Szombierki Bytom i Garbarnię. Imprezę wygrali Biało-Niebiescy. W drugiej edycji Puchar Dawnych Mistrzów zdobyła Garbarnia Kraków wyprzedzając Stal Mielec, Stal Rzeszów i Pogoń Lwów.

 

Losowanie par edycji 2018 odbyło się 10 stycznia, a dokonał tego starosta mielecki Zbigniew Tymuła, który objął patronatem tę imprezę, wraz z trenerem bramkarzy FKS Stal i dyrektorem Akademii Piłkarskiej FKS Bogusławem Wyparło.

 

– Stal Mielec pokazuje, że piłka nożna wraca na swoje dobre miejsce. Myślę, że w tym sezonie wejdzie do ekstraklasy, tego życzymy, trzymamy kciuki za dalszy rozwój. Wsparcie finansowe też przygotujemy, Mielec wraca do swojej pięknej historii. W tamtym roku przekazaliśmy 40 tysięcy na promocję piłki nożnej. Dostaję informacje, ale też obserwuję na stadionie mnóstwo dzieci, że był to dobry strzał – powiedział Tymuła.

 

Starosta podkreślił też istotną rolę Akademii Piłkarskiej FKS Stal Mielec.

 

– Chcemy wspólnie przygotowywać młodzież, życzę by zawodników z Mielca i powiatu mieleckiego było więcej – dodał.

 

Losowanie rywali Turnieju 2018 skojarzyło ze sobą Szombierki Bytom i Stal Rzeszów oraz Pogoń Lwów i Stal Mielec. Zwycięzcy zagrają w finale, przegrani powalczą o trzecie miejsce.

 

– Myślę, że wspólnie razem spotkamy się na tym Turnieju – zaprasza Zbigniew Tymuła.

 

 

Turniej Dawnych Mistrzów 2018 o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego:

 

Stadion Miejski przy ul. Solskiego 1 w Mielcu – nowe boiska na błoniach (sobota 3 lutego 2018); wstęp wolny.

 

półfinał: Szombierki Bytom – Stal Rzeszów (godzina 12.00)
półfinał: Stal Mielec – Pogoń Lwów (godzina 13.15)

 

mecz o 3 miejsce (godzina 14.30)
FINAŁ (godzina 16.00).

RM, FKS Stal Mielec

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze