Gotowi? Do startu. Start! Pierwsze mecze Majora już dziś!

E-sport
Gotowi? Do startu. Start! Pierwsze mecze Majora już dziś!
fot. GoodGameBuzz

Czekaliśmy na to blisko pół roku - od krakowskiego PGL Majora. Najlepsze drużyny Counter-Strike’a: Global Offensive na świecie ponownie staną w szranki o niezwykle prestiżowe trofeum i nagrody z puli miliona dolarów.

Od 12 do 15 stycznia odbywać się będzie pierwsza faza ELEAGUE Majora - rozgrywana jeszcze nie w Bostonie a Atlancie. W boju o awans do kolejnego etapu zobaczymy szesnaście zespołów, a w tym Sprout Esports z Pawłem ‘innocentem’ Mockiem na czele. Piątkowe spotkania rozpoczną się już o 16:00.

 

Etap, który dotychczas był głównymi kwalifikacjami do Majora, nagle stał się integralną częścią mistrzostw nazywaną The New Challengers stage. Udział w nim weźmie osiem najlepszych sekcji z regionalnych Minorów, a także ośmiu dawnych „Pretendentów”. Obowiązuje w nim system szwajcarski. Co to oznacza? Najprościej mówiąc - do kolejnej fazy przejdą formacje z trzema zwycięstwami na koncie. Drużyny, które natomiast trzy mecze przegrają, pożegnają się z zawodami. Jednym z warunków jest to, że kolejne spotkania rozgrywać będą zespoły z takim samym bilansem zwycięstw i porażek.

 

Kibiców z Polski - z racji tego, że Virtus.pro zobaczymy dopiero w następnym etapie rozgrywek - mogą najbardziej zainteresować konfrontacje Sprout Esports - międzynarodowej ekipy z jednym graczem znad Wisły. Pierwszym przeciwnikiem spółki innocenta będzie tureckie Space Soldiers. Potyczka ta maluje się zresztą jako jeden z najciekawszych momentów kolejki. O ile jeszcze za czasów PENTA Sports kadra Mocka niejednokrotnie ogrywała Turków, o tyle po zmianach w składzie nie wyglądało to już tak kolorowo. Niemniej, w Nowym Jorku AGO Gaming udowodniło, że „Kosmiczni Żołnierze” nie są niezniszczalni. I to kilkukrotnie.

 

Mecz Polaka zaplanowano na godzinę 21:00. Odbędzie się w systemie BO1. Bezsprzecznie warto zwrócić również uwagę na starcia FaZe Clanu i Teamu Liquid, FlipSid3 Tactics i Misfits Gaming czy też Cloud9 i Teamu EnVyUs.

 

Wszystkie mecze pierwszej kolejki ELEAGUE Majora:
16:00 - Vega Squadrn vs Renegades
17:15 - mousesports vs AVANGAR
18:30 - FaZe Clan vs Team Liquid
19:45 - FlipSid3 Tactics vs Misfits Gaming

21:00 - Sprout Esports vs Space Soldiers
22:15 - Natus Vincere vs Quantum Bellator Fire
23:30 - G2 Esports vs Flash Gaming
00:45 - Cloud9 vs Team EnVyUs

 

Transmisja z ELEAGUE Majora 2018 w Bostonie dostępna będzie pod tym LINKIEM (link do hiperłącza: https://www.twitch.tv/eleaguetv). Relacja w języku polskim dostępna będzie również dzięki Sportklub. Polskim komentarzem zajmą się: Adam ‘destru’ Gil, Olek ‘vuzzey’ Kłos, Łukasz ‘PRAWUs’ Ganczewski oraz Paweł ‘saju’ Pawelczak.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie