Pechowa porażka ekipy Waczyńskiego w Eurolidze

Adam Waczyński z dorobkiem 14 punktów był najskuteczniejszym strzelcem Unicai Malaga, ale jego zespół przegrał w Kownie z Żalgirisem 77:79 w meczu 17. kolejki Euroligi koszykarzy.

Kapitan reprezentacji Polski przebywał na parkiecie 18 minut i trafił dwa z czterech rzutów za dwa punkty, trzy z pięciu zza linii 6,75 m i jeden wolny, miał też zbiórkę i asystę. 28-letni zawodnik urodzony w Toruniu trafił m.in. za dwa punkty na 18 sekund przed końcem czwartej kwarty, zmniejszając straty Malagi do punktu (75:76).

Waczyński zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepiej rzucających za trzy punkty w Eurolidze - ma 50,85 proc. skuteczności.

Najwięcej punktów dla Żalgirisu, który przegrywał do 32 minuty spotkania, ale lepiej zagrał w końcówce, uzyskał Kanadyjczyk mający słoweńskie korzenie Kevin Pangos - 16 pkt.

Była to 10. porażka (bilans 7-10) Unicai w rozgrywkach. Przed tygodniem Malaga przegrała także różnicą dwóch punktów z Valencią Basket (83:85).

Żalgiris - prowadzony przez byłego wybitnego zawodnika, obecnie trenera Sarunasa Jasikeviciusa - wygrał sześć z siedmiu ostatnich meczów w Eurolidze (bilans 11-6).