Anglicy wydawali najwięcej od 2013 roku. Real Madryt zmienił strategię i jest daleko

Piłka nożna
Anglicy wydawali najwięcej od 2013 roku. Real Madryt zmienił strategię i jest daleko
fot. PAP/EPA

Real Madryt, który według powszechnej opinii wydaje najwięcej na transfery, w ostatnich latach zmienił swoją politykę. Przykładem na to jest zestawienie wydatków i wpływów od sezonu 2013/14. Od tego czasu najwięcej na transfery przeznaczyły kluby z Manchesteru.

W zasadzie od zawsze przodowała opinia, że FC Barcelona, która opiera swój skład w dużej mierze na wychowankach, nie przeznacza ogromnych sum na transfery. Jeśli chodzi o Real Madryt to panowało zupełnie inne przeświadczenie. O "Królewskich" jeszcze w minionej dekadzie można było powiedzieć, że są rozrzutni. Jednak teraz się to zmieniło.

 

Jak wyliczył portal realmadryt.pl, "Blaugrana" w ostatnie pół roku wyłożyła na transfery więcej niż Real przez ostatnie... cztery lata. Katalończycy nie są jednak najbardziej skorzy do wydawania pieniędzy, choć zajmują wysokie miejsce w tym zestawieniu. Znaleźli się bowiem na najniższym stopniu podium. Palmę pierwszeństwa dzierżą jednak klubu z Anglii, a konkretniej z Manchesteru. Manchester City wydał aż 763,5 mln euro, z kolei rywale zza miedzy - "Czerwone Diabły" również przekroczyły astronomiczną sumę 700 mln euro. "Barca" jest trzecia z "wynikiem" 664,77 mln euro.

 

Real Madryt w tym czasie przeznaczył na zakup piłkarzy "tylko" 280,5 mln euro. Mistrzowie Hiszpanii w tym rankingu znaleźli się za plecami m.in. Evertonu, AS Monaco, czy lokalnego rywala Atletico Madryt.

 

 

Grafika pochodzi ze strony realmadryt.pl.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze