Kiedy ostatnio reprezentacji Polski zabrakło na mundialu?

Piłka ręczna
Kiedy ostatnio reprezentacji Polski zabrakło na mundialu?
fot. PAP

Reprezentacja Polski tylko zremisowała 27:27 z Portugalią w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw świata, przez co zabraknie jej w przyszłorocznym mundialu. Podopieczni Piotra Przybeckiego potrzebowali zwycięstwa, by zachować szansę gry w Danii i Niemczech. Będzie to pierwszy mundial od 2005 roku, na którym zabraknie naszych reprezentantów.

W 2007 roku w Niemczech rozpoczęła się era braci Jureckich, Sławomira Szmala i Mariusza Jurasika w reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. W pamiętnym mundialu podopieczni Bogdana Wenty osiągneli historyczny sukces i stanęli na podium, odbierając srebrne medale imprezy po raz pierwszy w historii. Dla wielu było to zaskoczenie, bowiem dwa lata wcześniej w Tunezji nawet ich nie było.

Biało-Czerwoni sukcesy odnosili także w 2009 i 2015 roku, stając na najniższym stopniu podium. Rozegrane we Francji mistrzostwa w zeszłym roku nie były udane, a nasi reprezentanci zajęli tam odległą 17. lokatę.

Po nieudanym turnieju eliminacyjnym wiemy, że Biało-Czerwonych zabraknie na parkietach Danii i Niemiec w 2019 roku. Będzie to pierwszy taki turniej od 14 lat.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze