Gala w Inglewood: Dwie walki o mistrzostwo świata w Polsacie Sport Extra

Sporty walki

Lucas Matthysse (38-4, 25 KO) oraz Tewa Kiram (38-0, 28 KO) zmierzą się w walce wieczoru podczas gali boksu w Inglewood. Matthysse będzie bronić tytułu mistrza świata WBA wagi półśredniej. W innym pojedynku mistrzowskim wystąpią Jorge Linares (43-3, 27 KO) i Mercito Gestą (31-1-2, 17 KO). Transmisja gali w Inglewood w Polsacie Sport Extra.

Jorge Linares w kalifornijskim mieście będzie po raz trzeci bronił pasa mistrzowskiego WBA w wadze lekkiej. Podczas piątkowego ważenia Wenezuelczyk i jego rywal Mercito Gesta zmieścili się w limicie tej kategorii wagowej. Przed Linaresem stoi jedno z najtrudniejszych wyzwań w karierze, bowiem Gesta od 2012 roku i walki z Miguelem Vasquezem nie zaznał goryczy porażki. Właśnie wtedy Filipińczyk jedyny raz walczył o mistrzostwo świata.

W limicie wagi półśredniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Inglewood, zmieścili się z kolei Lucas Matthysse i Tewa Kiram. Pięściarze będą rywalizować o wakujący regularny pas mistrzowski federacji WBA. Pełnoprawnym mistrzem świata tej organizacji jest Keith Thurman. Kiram jest niepokonany na zawodowych ringach, ale pojedynek z Matthyssem będzie największym testem w karierze Tajlandczyka. Matthysse po raz ostatni przegrał w październiku 2015 roku z Wiktorem Postołem.

Linares zainkasuje za pojedynek z Gestą 300 tysięcy dolarów. Wypłata Filipińczyka w pierwszej mistrzowskiej szansie w karierze wyniesie 70 tys. dolarów. Z kolei Matthysse zarobi za swój występ 210 tysięcy dolarów, a jego rywal przyjmie czek na kwotę 40 tys. dolarów.

Transmisja gali w Inglewood od 03:30 w Polsacie Sport Extra.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze